tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Probierz: piłkarz za darmo czy za milion? Nie ma różnicy

– Nie interesują mnie problemy Zagłębia Lubin, skupiamy się na sobie, bo mamy nad czym pracować – powiedział przed piątkowym meczem piątej kolejki ekstraklasy trener Cracovii Michał Probierz.
Mateusz Wdowiak (L) i David Stec (P) (Fot. PAP/Marcin Bielecki)

Probierz: zabieram się do roboty

Cracovia w czterech spotkaniach wywalczyła dwa punkty i zajmuje przedostanie miejsce w tabeli. Probierz z umiarkowanym optymizmem oczekuje najbliższej konfrontacji. Uważa, że w poprzedniej kolejce zagrali dobrą drugą połowę z Pogonią Szczecin i byli bliżsi zwycięstwa. Remis 1:1 też przyjął z zadowoleniem.

– Stworzyliśmy dużo sytuacji, a chciałbym zwrócić uwagę, że w tym składzie graliśmy dopiero po raz drugi. Gdyby jeszcze dwa tygodnie temu ktoś powiedziałby mi, że Mateusz Wdowiak i Sebastian Strózik wystąpili w dwóch meczach, to bym nie uwierzył – powiedział trener nawiązując do problemów kadrowych, jakie dotknęły jego zespół.

Poważne kontuzje leczą Adrian Danek (uszkodzony staw łokciowy) i Gerard Oliva (zerwane więzadła w kolanie). Ponadto, z powodów rodzinnych, do FC Cartagena przeniósł się skrzydłowy Zorrilla Jimenez Elady. Miroslav Covilo finalizuje transfer do FC Lugano.

Michał Probierz: porażka to najlepszy przyjaciel trenera

Przeciwko Zagłębiu Probierz nie będzie mógł skorzystać z Michala Siplaka i Antoniniego Culiny.

Zagłębie przegrało dwa ostatnie spotkania: 1:2 z Piastem w Gliwicach i 0:2 u siebie z Jagiellonią Białystok. Mimo to trener Cracovii spodziewa się trudnej przeprawy.

Z Jagiellonią mieli sporo pecha, bo Marian Kelemen obronił rzut karny, a potem dobitkę. W Zagłębiu jest kilku klasowych piłkarzy i to takich, którzy dysponują dobrym strzałem z dystansu, o czym się przekonaliśmy w ostatnim spotkaniu z nimi. Musimy na to zwrócić uwagę – przestrzegał.

Probierz nie zamierza skupiać się na rywalu i odmówił komentowania sytuacji czołowego pomocnika lubinian Filipa Starzyńskiego. Decyzją trenera Mariusza Lewandowskiego ostatnie spotkanie obejrzał on z trybun.

Nie interesują mnie problemy Zagłębia, skupiamy się na sobie, bo mamy nad czym pracować. Chcę scalić ten zespół i poprawić naszą grę, zwłaszcza w ofensywie. Musimy w meczu strzelać dwa, trzy gole – uważa.

W najbliższym czasie Cracovię wzmocni 24-letni Sierdier Sierdierow, będący w trakcie testów medycznych. Rosyjski lewoskrzydłowy ostatni sezon spędził w drugoligowym Jenisieju Krasnojarsk.

– To szybki piłkarz, a my kogoś takiego potrzebujemy, by zdobywać więcej bramek z kontrataków – uzasadnił Probierz. Dodał, że przed końcem okna transferowego postara się wzmocnić zespół o napastnika i środkowego pomocnika. Zaznaczył też, że nie będą to transfery gotówkowe.

– Bardzo często nie ma różnicy między piłkarzem darmowym, a tym, który kosztował milion euro. Dlatego Cracovia nie będzie w tym oknie płacić za transfery, byle tylko wydać pieniądze – zapowiedział.

Cracovia po pierwszym sparingu. "W drużynie jest rywalizacja"

podobne informacje

Zbigniew Boniek skomentował zachowanie Pawła Bochniewicza. "No to będzie beka na kadrze"

Wróciła Ekstraklasa. Zwycięstwo Jagiellonii Białystok na początek

Jakub Błaszczykowski podpisał umowę i... odda pensję. Wisła Kraków się zbroi

Tęsknota za Nemanją Nikoliciem. Legia Warszawa szuka armat