tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Probierz: piłkarz za darmo czy za milion? Nie ma różnicy

– Nie interesują mnie problemy Zagłębia Lubin, skupiamy się na sobie, bo mamy nad czym pracować – powiedział przed piątkowym meczem piątej kolejki ekstraklasy trener Cracovii Michał Probierz.
Mateusz Wdowiak (L) i David Stec (P) (Fot. PAP/Marcin Bielecki)

Probierz: zabieram się do roboty

Cracovia w czterech spotkaniach wywalczyła dwa punkty i zajmuje przedostanie miejsce w tabeli. Probierz z umiarkowanym optymizmem oczekuje najbliższej konfrontacji. Uważa, że w poprzedniej kolejce zagrali dobrą drugą połowę z Pogonią Szczecin i byli bliżsi zwycięstwa. Remis 1:1 też przyjął z zadowoleniem.

– Stworzyliśmy dużo sytuacji, a chciałbym zwrócić uwagę, że w tym składzie graliśmy dopiero po raz drugi. Gdyby jeszcze dwa tygodnie temu ktoś powiedziałby mi, że Mateusz Wdowiak i Sebastian Strózik wystąpili w dwóch meczach, to bym nie uwierzył – powiedział trener nawiązując do problemów kadrowych, jakie dotknęły jego zespół.

Poważne kontuzje leczą Adrian Danek (uszkodzony staw łokciowy) i Gerard Oliva (zerwane więzadła w kolanie). Ponadto, z powodów rodzinnych, do FC Cartagena przeniósł się skrzydłowy Zorrilla Jimenez Elady. Miroslav Covilo finalizuje transfer do FC Lugano.

Michał Probierz: porażka to najlepszy przyjaciel trenera

Przeciwko Zagłębiu Probierz nie będzie mógł skorzystać z Michala Siplaka i Antoniniego Culiny.

Zagłębie przegrało dwa ostatnie spotkania: 1:2 z Piastem w Gliwicach i 0:2 u siebie z Jagiellonią Białystok. Mimo to trener Cracovii spodziewa się trudnej przeprawy.

Z Jagiellonią mieli sporo pecha, bo Marian Kelemen obronił rzut karny, a potem dobitkę. W Zagłębiu jest kilku klasowych piłkarzy i to takich, którzy dysponują dobrym strzałem z dystansu, o czym się przekonaliśmy w ostatnim spotkaniu z nimi. Musimy na to zwrócić uwagę – przestrzegał.

Probierz nie zamierza skupiać się na rywalu i odmówił komentowania sytuacji czołowego pomocnika lubinian Filipa Starzyńskiego. Decyzją trenera Mariusza Lewandowskiego ostatnie spotkanie obejrzał on z trybun.

Nie interesują mnie problemy Zagłębia, skupiamy się na sobie, bo mamy nad czym pracować. Chcę scalić ten zespół i poprawić naszą grę, zwłaszcza w ofensywie. Musimy w meczu strzelać dwa, trzy gole – uważa.

W najbliższym czasie Cracovię wzmocni 24-letni Sierdier Sierdierow, będący w trakcie testów medycznych. Rosyjski lewoskrzydłowy ostatni sezon spędził w drugoligowym Jenisieju Krasnojarsk.

– To szybki piłkarz, a my kogoś takiego potrzebujemy, by zdobywać więcej bramek z kontrataków – uzasadnił Probierz. Dodał, że przed końcem okna transferowego postara się wzmocnić zespół o napastnika i środkowego pomocnika. Zaznaczył też, że nie będą to transfery gotówkowe.

– Bardzo często nie ma różnicy między piłkarzem darmowym, a tym, który kosztował milion euro. Dlatego Cracovia nie będzie w tym oknie płacić za transfery, byle tylko wydać pieniądze – zapowiedział.

Cracovia po pierwszym sparingu. "W drużynie jest rywalizacja"

podobne informacje

Niezadowolony Ricardo Sa Pinto. "Pogoń nie była od nas lepsza"

Życzenia od ligowych "stranierich": Polska dla mnie...

Trener Października w LOTTO Ekstraklasie: Kosta Runjaić

"Djurdjević nie był gotowy. Klub powinien mu pomóc"