tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Przełożono mecze drużyn z Genui. Nowy termin jeszcze nieznany

Zaplanowane na niedzielę mecze pierwszej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Włoch Sampdoria Genua – Fiorentina oraz AC Milan – Genoa CFC zostały przełożone. We wtorek w Genui doszło do tragicznego w skutkach zawalenia się mostu na autostradzie.
Karol Linetty (fot. Getty Images)

Bramkarz Arsenalu zmienia klub. Zagra w Napoli

Jak poinformowano w komunikacie, władze Lega Serie A na wniosek obu klubów z Genui, w związku z tragedią w tym mieście, po porozumieniu również z Fiorentiną oraz Milanem, postanowiły przełożyć mecze. Nowe terminy mają zostać podane w najbliższych dniach.

Piłkarzami Sampdorii Genua są Bartosz Bereszyński, Karol Linetty i Dawid Kownacki, w Genoi występuje Krzysztof Piątek, a w Fiorentinie – bramkarz Bartłomiej Drągowski.

Lokalne władze w Genui podały w czwartek, że w katastrofie wiaduktu zginęło 38 osób, a nie 39 – jak wcześniej ogłoszono. Rannych jest 15 osób, w tym 9 w stanie ciężkim. Stan jednej określa się jako krytyczny.

Szef prokuratury w Genui Francesco Cozzi poinformował, że nadal zaginionych jest od 10 do 20 osób. Z kolei przewodniczący władz regionu Liguria Giovanni Toti powiedział dziennikarzom, że wraz z upływem czasu od wtorkowej katastrofy "mało prawdopodobne staje się znalezienie ocalonych" pod gruzami.

Ratownicy wciąż przeszukują rumowisko, w którym leży wiele zniszczonych samochodów.

podobne informacje

Włoska piłka na ekranach. Coppa Italia przez trzy sezony w TVP

Serie A: czarny dzień Polaków. Porażki na całej linii

"Mroczny wieczór" Polaków w Serie A. "Milik cierpiał"

Serie A: pięć goli w meczu Polaków. Sampdoria przegrała z Milanem