tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Antoine Griezmann. Za zasłoną uśmiechu"

Zwykle sceptycznie podchodzimy do autobiografii tych, którzy nadal grają. Przedstawiony obraz może być wypaczony. Żaden z graczy nie chce, aby niekorzystne fakty ujrzały światło dzienne.
Antoine Griezmann. Za zasłoną uśmiechu

Francuz podjął niedawno decyzję, że pozostaje w Atletico Madryt. Grać tam będzie nadal, choć znalazł się już w trójce najlepszych piłkarzy świata (według France Football) i z pewnością mógłby spróbować sił w silniejszym zespole.

Lektura pozwala na odpowiedź, dlaczego podjął taką decyzję. Griezmann przedstawia się jako bezkonfliktowy, zawsze uśmiechnięty i czasem nieśmiały chłopak, który chce być fair wobec kibiców. Mocno przywiązuje się zarówno do rodziny, jak i drużyny. Bardzo boli go, gdy ktoś jest mu nieprzychylny.

Ma historię, która może inspirować młodszych. Opowiada w jaki sposób przeszedł drogę "od zera do bohatera", choć kilkukrotnie był bliski rezygnacji. Początek jego kariery to doskonały przykład, jak pasmo porażek można przekuć w sukces. To opowieść o chłopcu z wielkim talentem i jeszcze większymi marzeniami, który został odsunięty przez szkółki w kraju i musiał w wieku 13 lat wyjechać za granicę.

Jeśli ktoś sięga po autobiografię z nadzieją na nowe "pikantne" sceny z szatni, to w tej lekturze nie znajdzie tego, czego szuka. Griezmann nie ucieka od prawdy, szczerze przyznaje, że ktoś go zdenerwował lub zasmucił. O każdym, nawet największym rywalu, pisze jednak z ogromnym szacunkiem. Nie ujawnia szerzej nieznanych faktów.

Nie unika jednak opowiadania o nieprzyjemnych sytuacjach, które już przedostały się do opinii publicznej. Szczerze pisze o tym, jak czuł się, gdy był wyzywany przez kibiców na Estadio Anoeta. Opisał także dokładnie nocną eskapadę do Paryża po jednym z ważnych meczów kadry młodzieżowej. Ten brak dyscypliny skutkował odsunięciem go od reprezentacji na przeszło rok.

Autobiografia to doskonała lektura dla każdego, kto chce poznać bliżej tego piłkarza. Francuz dokładnie opowiada historię życia. Dzięki temu kibic może lepiej zrozumieć jego postępowanie – od cieszynki, poprzez dobór numeru na koszulce, tatuaże i fryzury, aż po zamiłowanie do… latynoskiego stylu bycia.

Jeśli jesteś fanem Griezmanna – po tej lekturze będziesz czuł się prawdopodobnie jak jego dobry znajomy, któremu szczerze opowiedział swoją historię. Jeśli nie jesteś jego kibicem – istnieje spore prawdopodobieństwo, że po przeczytaniu tej autobiografii choć w pewnym stopniu nim zostaniesz.

podobne informacje

Wybraliście jedenastkę roku 2018 na świecie [wyniki]

Griezmann i inni znani piłkarze na ślubie Diego Godina

Najlepszy piłkarz 2018 roku na świecie według dziennikarzy TVP Sport

Antoine Griezmann bez Złotej Piłki. Diego Simeone: liczą się inne wartości