28 Karol Świderski 81'
89 Mateusz Machaj
  Yves Vanderhaeghe
  Ireneusz Mamrot

Eliminacje Ligi Europejskiej: Gent – Jagiellonia Białystok 3:1. Jaga podzieliła los Legii i Lecha

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali na wyjeździe z KAA Gent 1:3 (0:1) i pożegnali się z europejskimi pucharami. Tym samym podzielili los graczy Legii Warszawa i Lecha Poznań, którzy także zakończyli tegorocznej występy w europejskich pucharach na trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej.
Cillian Sheridan (L) i Igor Plastun (P) (fot. PAP)

Tak relacjonowaliśmy mecze polskich drużyn w LE

Jak padły bramki?
13' (1:0): Z prawej strony w pole karne dośrodkował Jean-Luc Dompe. Głową przedłużył Giorgi Czakwetadze, a z kilku metrów do siatki trafił Taiwo Awoniyi.
58' (1:1): Fatalne nieporozumienie defensorów i bramkarza Gent wykorzystał Martin Pospisil, który przejął piłkę i wpakował ją do pustej bramki Belgów.
84' (2:1): Jaga, której do awansu brakowało jednej bramki w końcu się otworzyła, za co skarcił ją Roman Jaremczuk. Ukrainiec sam wyprowadził i wykończył szybką kontrę.
89' (3:1): Jeszcze jednak kontra Gent, a kropkę nad "i" postawił wprowadzony na boisko w drugiej połowie Jonathan David.

Jak mogły paść bramki?
17' Awoniyi mógł błyskawicznie podwyższyć na 2:0, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował Ivan Runje.
28' Przemysław Frankowski ładnie dośrodkował w pole karne. Akcję zamknął Łukasz Burliga, ale bramkarz Gent nie miał problemów ze skuteczną internwecją po strzale Polaka.
33' Swoich sił z dystansu postanowił spróbować Martin Pospisil. Jego próbie zabrakło jednak precyzji. Kilka chwil później poprawić próbował Arvydas Novikovas, ale po jego uderzeniu także piłka minęła bramkę gospodarzy.
52' Ładna kontra Jagiellonii. Po dośrodkowaniu Frankowskiego obrońcy Gent w ostatniej chwili ubiegli rozpędzonego Ciliana Sheridana.
62' Marian Kelemen dwukrotnie w jednej akcji uratował drużynę. Najpierw odbił piłkę po strzale Czakwetadze, a po chwili zatrzymał Awoniyiego.
71' Swoją szansę miał Roman Bezjak. Doskonale w tej sytuacji bronił jednak bramkarz Gent.
78' "Bomba" Jaremczuka, po której Jagę uratowała poprzeczka!

Co dalej?
To co zwykle. Czyli podwórkowa karuzela kręci się dalej. Jagiellonia, podobnie jak Legia i Lech może skoncentrować się na rywalizacji w lidze i walce o miejsce dające prawo gry w europejskich pucharach za rok...

El. LE: F91 Dudelange – Legia Warszawa: zderzenie piłkarzy z Luksemburga
El. LE: F91 Dudelange – Legia Warszawa 2:0, gol Stelvio
El. LE: F91 Dudelange – Legia Warszawa 2:2, gol Kante
El. LE: F91 Dudelange – Legia Warszawa (skrót meczu)
El. LE: F91 Dudelange – Legia Warszawa 2:1, gol Kante