tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bartosz Kapustka trafi do Serie B. W piątek testy medyczne w Benevento

Bartosz Kapustka przejdzie w piątkowy poranek testy medyczne we Włoszech. Jeśli zda je pomyślnie, podpisze kontrakt ze spadkowiczem z Serie A, Benevento – poinformował ceniony dziennikarz z Półwyspu Apenińskiego, Gianluca Di Marzio.
Bartosz Kapustka (fot. Getty Images)

Lewandowski wyróżniony. Polak obok legend

Kapustka latem 2016 roku opuścił Cracovię, ale ostatnie dwa sezony może uznać za zmarnowane. Najpierw odbił się bowiem od ściany w Leicester, a kolejno nie poradził sobie we Freiburgu. Szczególnie zdumiewający był nieudany epizod w Bundeslidze, bowiem klub z południa Niemiec miał swoje problemy w ofensywie, potrzebował przebojowego skrzydłowego mogącego zrobić różnicę, ale zawodnik nie zyskał zaufania trenera.

Według Di Marzio, Kapustka przybył w czwartkowy wieczór do Włoch, a rano przejdzie testy medyczne. Obie strony muszą już tylko uzgodnić szczegóły i jeśli wszystko będzie w porządku, Polak zostanie wypożyczony z opcją pierwokupu.

21-latek w ciągu ostatnich dwóch lat spędził na seniorskich boiskach tylko 232 minuty. Nie jest jednak wcale powiedziane, że będzie miał pewne miejsce w składzie Benevento. Spadkowicz z Serie A chciałby błyskawicznie powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej i dlatego między innymi latem udało się pozyskać Antonio Nocerino oraz Christiana Maggio.

podobne informacje

Od Cionka po Pazdana. Kto ma szansę powrotu do reprezentacji Polski?

Tragedia w Anglii. Wasilewski i Kapustka pogrążeni w rozpaczy

Reprezentacja U-21 walczy o Euro 2019. Transmisja meczu Dania – Polska w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji

"Dziura w kolanie" – dramat w V aktach