tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Poważna choroba Kikkan Randall. "Różowy przyjął nowe znaczenie"

Jest jedną z najbardziej utytułowanych amerykańskich biegaczek narciarskich. W karierze wygrywała Puchar Świata, a w duecie z Jessicą Diggins zdobyła złoto mistrzostw świata i została mistrzynią olimpijską. Kikkan Randall musiała jednak ściąć charakterystyczne blond-różowe włosy, które fani mogli podziwiać na podium w Pjongczangu. Niedawno wykryto u niej raka piersi. O powrót do zdrowia walczy nie tylko dla siebie, ale również męża i syna.
Kikkan Randall podczas rywalizacji olimpijskiej w Pjongczangu (fot. Getty Images)

Koniec dyskwalifikacji. Johaug wróciła do startów

– Lubiłam moje różowe włosy i nie chciałam ich ścinać – mówi w rozmowie z dziennikarzami Olympic Channel. – Reprezentowały moją energię, kobiecą siłę i to, jaka jestem mocna – tłumaczy. Jak na ironię, różowy jest także kolorem symbolizującym walkę z rakiem piersi.

– Różowy kolor przyjął nowe znaczenie w moim życiu, ponieważ zdiagnozowano u mnie raka piersi. Chociaż wykryliśmy go wcześnie, to moje życie trochę się zmieni w najbliższych miesiącach. Wróciłam już do Anchorage na leczenie w centrum onkologii – napisała na facebooku.

Kikkan Randall (fot. Instagram)

Chorobę wykryto u Randall w maju. Chemioterapia spowodowała, że mistrzyni zaczęła tracić włosy, a w rezultacie postanowiła je ściąć. Dziś nosi perukę i nie traci nadziei. – Prognozy lekarzy są dobre – uspokaja.

Mimo, że musi przejść przez pełen proces leczenia nie poddaje się i cierpliwie znosi to, co przyniósł jej los. Wie, że nie może się poddać. Siły dodają jej mąż i syn oraz… treningi. Choć zakończyła karierę wraz z końcem ubiegłego sezonu, aktywność fizyczna wciąż jej towarzyszy. Do szpitala stara się jeździć rowerem. Ponadto regularnie wykonuje trening siłowy.

Doskonale zdaje sobie sprawę, że w walkę z tak trudną chorobą musi wnieść tyle samo, a być może i więcej wytrwałości, siły i energii, co w karierę sportową.

Tristan Loy odmieni kadrę polskich panczenistów?

podobne informacje

LOTOS będzie finansował polskich skoczków i narciarzy do igrzysk olimpijskich w 2022 roku

PŚ w biegach narciarskich. Peter Northug: w tak słabej formie jeszcze nigdy nie byłem

Kowalczyk wraca na trasę. "Długie wybieganie"

Szwedzkie narciarki zrezygnowały ze startu w Tour de Ski