tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ostatni warunek do spełnienia. Awantura przed hitem wagi ciężkiej Fury vs. Wilder

W sobotę kolejną walkę stoczy niepokonany Tyson Fury. Jeśli były mistrz świata w Belfaście upora się z Francesco Pianetą, to prawdopodobnie w listopadzie zmierzy się z Deontayem Wilderem. Amerykanin i Brytyjczyk starli się podczas spotkania z mediami. Póki co, walczyli na słowa.
Tyson Fury podczas treningu (fot. Getty)

WIELKA WALKA JOSHUY W TVP!

"Król Cyganów" ma za sobą burzliwą przeszłość. W 2015 roku sensacyjnie wypunktował Władimira Kliczkę, zdobywając cztery pasy mistrzowskie. Później wpadł w tarapaty, zamiast walczyć w ringu rywalizował z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Między liny powrócił dopiero w czerwcu tego roku, z łatwością pokonując Sefera Seferiego. Kolejną przeszkodą do pokonania ma być Pianeta, który najlepsze lata ma za sobą i nie powinien stanowić problemu dla olbrzyma z Wilmslow.

Do Belfastu przyleciał z tej okazji czempion WBC. 17 listopada w Las Vegas prawdopodobnie dojdzie do pojedynku Wildera z Furym. Na razie w Irlandii Północnej zaczęli wymianę słów, podgrzewając już atmosferę przed zapowiadanym bojem. Niewiele brakowało, a bokser z Alabamy starłby się z Johnem Furym – ojcem Tysona. Atmosfera pomiędzy panami była napięta. W poniedziałek ma nastąpić podpisanie kontraktów.

"Bronze Bomber" tytuł WBC zdobył w styczniu 2015 roku, punktując Bermane'a Stiverne'a. Pasa bronił siedmiokrotnie, nokautując wszystkich rywali, w tym Artura Szpilkę w 2016 roku. Niewykluczone, że zwycięzca listopadowej potyczki w kwietniu stanąłby oko w oko z Anthonym Joshuą w konfrontacji o absolutne mistrzostwo świata. "AJ" między linami zamelduje się 22 września, podejmując Aleksandra Powietkina.

Wskrzeszony "Diablo". "Ład i porządek w pracy i domu"

podobne informacje

Promotor Szpilka. Załatwi sobie kolejną walkę?

Michalczewski wraca do boksu. Ugonoh gwiazdą "Tygrysa"

Brutalny Wilder. Połamana szczęka w studio telewizyjnym

Wilder szykuje się na Fury'ego. Oberwało się maskotce i... [WIDEO]