tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Żadnego rasizmu nie było". Kolega skrytykował Oezila

Niedawno Mesut Oezil zrezygnował z występów w reprezentacji Niemiec. Nie milkną echa jego decyzji, która miała być powodowana rasizmem w tamtejszym związku piłkarskim. Byłego kolegę z kadry publicznie skrytykował jeden z jej najważniejszych graczy.
Toni Kroos i Mesut Oezil (fot. Getty Images)

Real Madryt chce zaskarżyć Inter Mediolan do FIFA. Chodzi o Lukę Modricia

Ze słowami gracza Arsenalu publicznie nie zgodził się Toni Kroos. – Uważam, że Oezil wie, iż nie ma rasizmu ani w reprezentacji, ani w Niemieckim Związku Piłki Nożnej – stwierdził pomocnik na łamach "Bilda". – Było wręcz odwrotnie. Zawsze stawialiśmy na różnorodność i integrację, przez długi czas byliśmy przykładem w tych sprawach – dodał.

Oezil był jednym z piłkarzy obarczanych winą za nieudany dla Niemiec mundial. Zdaniem Kroosa zareagował na to źle. – Jak każdy z nas był krytykowany za słaby występ w Rosji. Czasem poziom wyrażania dezaprobaty był niski, ale jako piłkarz musi z tym żyć – stwierdził pomocnik.

Kroos przyznał, że przed turniejem sam był bliski porzucenia reprezentacji. – Przed mundialem czułem, że w ostatnich pięciu czy sześciu latach potrzebowałem więcej odpoczynku, aby utrzymać się na najwyższym poziomie. Wraz z upływem czasu to uczucie stawało się silniejsze – wyznał. – Joachim Loew walczył, abym pozostał w reprezentacji. Razem znaleźliśmy rozwiązanie, dzięki któremu od czasu do czasu będę mógł wypocząć – konkludował Niemiec.

podobne informacje

Wyciekły zarobki w Arsenalu. Zaskakująco wysokie pensje

Media: Arsenal chce wymienić się piłkarzami z Realem

Bardzo drogi problem. Co zrobić z Mesutem Oezilem?

Wódka i gaz rozweselający na imprezie piłkarzy Arsenalu [wideo]