tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lionel Messi ma pecha w reprezentacji Argentyny. 13 lat od koszmarnego debiutu

Trzynaście lat temu Lionel Messi zadebiutował w kadrze Argentyny. Trudno wyobrazić sobie gorszy scenariusz niż ten, który stał się udziałem gwiazdy Barcelony.
Leo Messi nie ma szczęścia w reprezentacji Argentyny (Fot. Getty)

Leo Messi nie zagra w najbliższych meczach Argentyny

Argentyna długo wyczekiwała debiutu utalentowanego nastolatka grającego w barwach Barcelony. Messi miał osiemnaście lat, gdy selekcjoner Jose Nestor Pekerman dał mu szansę wystąpienia w kadrze. 17 sierpnia 2005 roku młody piłkarz wybiegł na boisko w Budapeszcie podczas meczu z Węgrami. W 63. minucie zmienił Lisandro Lopeza. Sen, którym miał być debiut, przerodził się w koszmar.

"Rzadko zdarza się, by tak wyczekiwany debiut okazał się tak nieudany jak ten, który zaliczył Messi w Budapeszcie" – w ten sposób występ Argentyńczyka skomentował hiszpański dziennik "El Pais". "Występ" to odważne określenie. Gracz Barcelony spędził na murawie zaledwie... 30 sekund.

Upłynęło pół minuty od zmiany, gdy arbiter Markus Merk pokazał mu czerwoną kartkę i odesłał pod prysznic. Napastnik został ukarany za uderzenie łokciem Vilmosa Valczaka. Po meczu nie chciał skomentować sytuacji, ze łzami w oczach poszedł do szatni. Dzień później tłumaczył, że chciał jedynie odsunąć ręką rywala, który nieprzepisowo go przytrzymywał.

Pekerman bronił zawodnika. – To bardzo przykre. Z mojej strony pragnę pogratulować Messiemu, bo wyszedł grać swoją piłkę – powiedział.

Czerwony kartonik z Budapesztu był drugim i... ostatnim jaki zdobywca pięciu Złotych Piłek obejrzał w karierze. Obie kary zostały mu przyznane w 2005 roku. Wcześniej został wyrzucony z boiska w meczu Barcelony B za protesty wobec decyzji arbitra.

Mundial 2018. Argentyna rozczarowała. "Nie będzie rewolucji"

podobne informacje

Lionel Messi znowu pochwalił się psem. Co za urocze obrazki!

Lionel Messi wyprzedzi kolejne legendy? Nowe rekordy na horyzoncie

Plebiscyt #sportowiec2018: wybraliście najlepszych sportowców minionego roku

Najlepszy piłkarz 2018 roku na świecie według dziennikarzy TVP Sport