tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lionel Messi ma pecha w reprezentacji Argentyny. 13 lat od koszmarnego debiutu

Trzynaście lat temu Lionel Messi zadebiutował w kadrze Argentyny. Trudno wyobrazić sobie gorszy scenariusz niż ten, który stał się udziałem gwiazdy Barcelony.
Leo Messi nie ma szczęścia w reprezentacji Argentyny (Fot. Getty)

Leo Messi nie zagra w najbliższych meczach Argentyny

Argentyna długo wyczekiwała debiutu utalentowanego nastolatka grającego w barwach Barcelony. Messi miał osiemnaście lat, gdy selekcjoner Jose Nestor Pekerman dał mu szansę wystąpienia w kadrze. 17 sierpnia 2005 roku młody piłkarz wybiegł na boisko w Budapeszcie podczas meczu z Węgrami. W 63. minucie zmienił Lisandro Lopeza. Sen, którym miał być debiut, przerodził się w koszmar.

"Rzadko zdarza się, by tak wyczekiwany debiut okazał się tak nieudany jak ten, który zaliczył Messi w Budapeszcie" – w ten sposób występ Argentyńczyka skomentował hiszpański dziennik "El Pais". "Występ" to odważne określenie. Gracz Barcelony spędził na murawie zaledwie... 30 sekund.

Upłynęło pół minuty od zmiany, gdy arbiter Markus Merk pokazał mu czerwoną kartkę i odesłał pod prysznic. Napastnik został ukarany za uderzenie łokciem Vilmosa Valczaka. Po meczu nie chciał skomentować sytuacji, ze łzami w oczach poszedł do szatni. Dzień później tłumaczył, że chciał jedynie odsunąć ręką rywala, który nieprzepisowo go przytrzymywał.

Pekerman bronił zawodnika. – To bardzo przykre. Z mojej strony pragnę pogratulować Messiemu, bo wyszedł grać swoją piłkę – powiedział.

Czerwony kartonik z Budapesztu był drugim i... ostatnim jaki zdobywca pięciu Złotych Piłek obejrzał w karierze. Obie kary zostały mu przyznane w 2005 roku. Wcześniej został wyrzucony z boiska w meczu Barcelony B za protesty wobec decyzji arbitra.

Mundial 2018. Szaleństwa Maradony. Taniec, radość i drzemka
Mundial 2018. Diego Maradona – piłkarski geniusz i zepsuty człowiek. "Facet jest wariatem"
Mundial 2018. Argentyna rozczarowała. "Nie będzie rewolucji"
Mundial 2018: 1/8 finału, Francja – Argentyna (skrót meczu)
Mundial 2018. Jorge Sampaoli: awansowaliśmy dzięki gniewowi

podobne informacje

Trener FC Barcelona: Lionel Messi może zagrać z Interem

Leo Messi wraca do gry. Zagra już z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów?

Lionel Messi wraca do treningów w FC Barcelona [WIDEO]

Cristiano Ronaldo podał swoich kandydatów do zdobycia Złotej Piłki