tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rekordowy skok Piotra Liska w Memoriale Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego w Międzyzdrojach

W Międzyzdrojach po raz dwudziesty uczczono pamięć dwóch mistrzów olimpijskich – Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. W skoku o tyczce najlepszy okazał się Piotr Lisek (5,90 m, rekord mityngu). Wicemistrz świata z 2017 roku pokonał mistrza z 2015 Shawnacy'ego Barbera (5,85 m w trzeciej próbie) i Pawła Wojciechowskiego (5,70 m). W konkursie pchnięcia kulą triumfował... Sebastian Chmara.
Lisek przeskoczył Barbera. Świetne skoki na Memoriale Komara i Ślusarskiego
Piotr Lisek (fot. Getty)

Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. Gwiazdy na Stadionie Śląskim

Najlepsi lekkoatleci już po raz dwudziesty uczcili pamięć Komara – mistrza olimpijskiego z Monachium (1972) w pchnięciu kulą – oraz Ślusarskiego – złotego (1976) i srebrnego (1980) medalisty igrzysk w skoku o tyczce. Obaj sportowcy w 1998 roku zginęli w wypadku samochodowym niedaleko Wolina.

Na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd pojawili się m.in. najlepsi polscy tyczkarze i to właśnie ta konkurencja była ozdobą memoriału. Największych emocji dostarczyli uczestnicy mistrzostw Europy w Berlinie: Lisek (5,90 m), Wojciechowski (5,70) oraz mistrz świata z Pekinu z 2015 roku Barber (5,85).

Publiczność w Międzyzdrojach jest wspaniała. Wszystko zagrało. Forma po mistrzostwach jeszcze nie spadła. Ludzie się pytają: "Lisu, kiedy szóstka, kiedy szóstka?". 5,90 m to też światowy wynik – stwierdził kilka minut po zakończeniu zmagań w rozmowie z Aleksandrą Rajewską.

W Międzyzdrojach nie zabrakło zabawnych momentów. Traktowaną z przymrużeniem oka rywalizację w pchnięciu kulą wygrał... Chmara. Halowy mistrz świata z 1999 roku w siedmioboju chwilę po odebraniu nagrody wrócił do komentowania wyczynów gwiazd mityngu na antenie TVP Sport.

Świetny skok mistrza świata! Nowy rekord memoriału Komara i Ślusarskiego
Piotr Lisek: cieszę się, że pokonałem mistrzów świata
Lisek: kosmiczny konkurs. Będzie trzeba gonić
Wojciechowski i Lisek w finale. "To nie przyszło łatwo"

podobne informacje

Mityng w Szczecinie: Lisek wygrał po dogrywce

Mityng Orlen Cup. Emocje w skoku o tyczce. Kapitalna rywalizacja Polaków!

Piotr Lisek wygrał w Cottbus. Najlepszy wynik na świecie!

Copernicus Cup: Piotr Lisek, Paulina Guba i Justyna Święty-Ersetic na starcie [TRANSMISJA, STREAM, NA ŻYWO]