tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Thierry Henry może zostać trenerem Polaka. Zainteresowanie klubu z Ligue 1

Okienko transferowe wciąż trwa, ale największe zmiany w Ligue 1 wcale nie muszą być związane ze ściągnięciem nowych piłkarzy. Jeden z klubów ligi francuskiej, w którym występuje Igor Lewczuk, boryka się z problemami organizacyjnymi. Według mediów znad Loary działacze chcą, aby nowym trenerem Girondins Bordeaux został Thiery Henry.
Thierry Henry (fot. Getty Images)

Artiom Dziuba - nieoczekiwany bohater, zbawca rosyjskiej piłki

Do zmian w Bordeaux może dojść z powodu zachowania Gustavo Poyeta. Urugwajczyk otwarcie skrytykował działaczy klubu na konferencji prasowej po meczu eliminacji Ligi Europejskiej z FK Mariupol. Na razie szkoleniowiec został zawieszony, ale wkrótce mogą go czekać poważniejsze konsekwencje zachowania – utrata pracy.

Według radia RMC Sport jego miejsce w klubie może zająć Henry. Francuz w ostatnim czasie był asystentem Roberto Martineza w reprezentacji Belgii. Teraz chce wykonać krok naprzód i zostać pierwszym trenerem w którejś z kadr narodowych lub klubów. Wydaje się, że nadarza się ku temu znakomita okazja.

Dziennikarze radia informują, że w klubie z Akwitanii stworzono już listę potencjalnych nowych szkoleniowców zespołu. Na jej szczycie ma się znajdować właśnie Henry. Działacze na kolejnych pozycjach mieli umieścić Juergena Klinsmanna, Michaela Laudrupa i Jocelyna Gouvernneca.

"Złowione w sieci": Polacy w Serie A i lekkoatleci u prezydenta

podobne informacje

"Nie jest strażakiem". Wiceprezes Monaco broni Henry'ego

Beznadziejny start Henry'ego. Złe miłego początki?

Thierry Henry: z tego meczu zapamiętam... kontuzję Kamila Glika

Kamil Glik i Falcao na "rozmowie wychowawczej" u kibiców Monaco [wideo]