tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Koniec problemów miliardera. Roman Abramowicz będzie mógł oglądać mecze Chelsea

Przed sezonem Chelsea miała spore kłopoty. Właściciel klubu Roman Abramowicz miał problemy natury prawnej – wygasła jego wiza do Wielkiej Brytanii, z tego powodu w końcówce zeszłego sezonu nie mógł nawet oglądać meczów zespołu. Teraz się to zmieni. Rosjanin znalazł sposób jak obejść angielskie prawo.
Drużyna Chelsea, Stamford Bridge i Roman Abramowicz (fot. Getty Images)

Efekt Ronaldo, nadzieja w Piątku. Top 10 liderów Serie A

Abramowicz postanowił załatwić sobie prawo wjazdu na Wyspy Brytyjskie w inny sposób. Wiedział, że uzyskanie angielskiej wizy będzie trudne z powodu ochłodzenia stosunków politycznych między rządem na Wyspach a Rosją. Wniosek o przyznanie dokumentu został odrzucony w przeszłości i gdyby starał się o wizę ponownie najpewniej decyzja byłaby taka sama. Z tego powodu uciekł się do korzeni rodzinnych, dokładniej rzecz biorąc – do Izraela.

Rosjanin wystarał się o izraelskie obywatelstwo, a według "Daily Mail" wkrótce powinien dostać paszport. Mógł się o niego ubiegać, ponieważ pochodzi z żydowskiej rodziny z Litwy, która wyemigrowała do Rosji.

Obywatele Izraela mogą wjeżdżać na terytorium Wielkiej Brytanii bez żadnego kłopotu. W ich wypadku nie jest wymagana wiza, dlatego po otrzymaniu paszportu Abramowicz znów będzie mógł zarządzać Chelsea w Londynie.

"Złowione w sieci": Polacy w Serie A i lekkoatleci u prezydenta

podobne informacje

Roman Abramowicz najpierw chciał kupić Tottenham. "To wygląda gorzej niż Omsk"

Są chętni na Chelsea. Sprzedaż organizuje agent Roberta Lewandowskiego

Nadchodzi rewolucja. Roman Abramowicz wyznaczył cenę za Chelsea

Właściciel Chelsea uznany za "zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego"