24 Corentin Tolisso 85'
  Lars Uder
  Niko Kovac

Puchar Niemiec: na kłopoty Robert Lewandowski. Bayern awansował dzięki Polakowi

Bayern Monachium miał ogromne problemy z pokonaniem czwartoligowego SV Drochtersen/Assel w sobotnim meczu 1. rundy Pucharu Niemiec. Trwającą ponad 80 minut niemoc monachijczyków przełamał Robert Lewandowski. Trafienie Polaka zapewniło mistrzom Niemiec zwycięstwo i awans do 2. rundy rozgrywek.
Robert Lewandowski dał Bayernowi zwycięstwo z Drochtersen (fot. Getty)

Drochtersen – Bayern: zapis relacji "akcja po akcji"

JAK PADŁ GOL?
82' (0:1) – Lewandowski z bliskiej odległości zmienił tor lotu piłki po strzale Leona Goretzki. Rywale sygnalizowali pozycję spaloną, ale nie mogło być o nim mowy – Polak znakomicie utrzymał linię.

JAK PAŚĆ MOGŁY?
8' – Javi Martinez uderzał głową z 10 metrów po miękkim dośrodkowaniu Thiago Alcantary, lecz minimalnie się pomylił.
33' – Świetna akcja gospodarzy: po rzucie z autu Florian Nagel stanął sam na sam z Manuelem Neuerem, ale uderzył wprost w nogi bramkarza Bayernu.
37' – Dwójkowa akcja Thiago i Arjena Robbena zakończona nieznacznie niecelnym strzałem Holendra z boku pola karnego.
55' – Techniczny strzał Thiago z 25 metrów zatrzymał się na poprzeczce bramki Drochtersen.

(fot. Getty)

JAK WYPADŁ LEWANDOWSKI?
Gdyby nie gol, o występie Polaka napisalibyśmy: przeciętny. Do 72. minuty zanotował zaledwie 16 kontaktów z piłką, trzy minuty później oddał pierwszy strzał. Nie miał jednak łatwego życia – na krok nie odpuszczało go dwóch rywali, a koledzy z zespołu nie kwapili się, by mu podawać. W najważniejszym momencie pojawił się jednak dokładnie tam, gdzie być powinien.

CO DALEJ?
Dla Bayernu był to ostatni "test" przed startującymi w przyszłym tygodniu rozgrywkami Bundesligi. Po zwycięstwie 5:0 nad Eintrachtem Frankfurt w Superpucharze Niemiec oraz niedawnym triumfie 4:1 w towarzyskim meczu z HSV Hamburg, zespół Niko Kovaca rozegrał słabe zawody. Piątkowe spotkanie z Hoffenheim pokaże czy był to wypadek przy pracy, czy może lekka przedsezonowa zadyszka.

Mecz towarzyski: HSV – Bayern Monachium (skrót)