Dookoła Norwegii. Katarzyna Niewiadoma na podium drugiego etapu

Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) zajęła trzecie miejsce na mecie drugiego etapu wyścigu kolarskiego Dookoła Norwegii z Fredrikstad do Sarpsborga (127,7 km). Zwyciężyła Holenderka Marianne Vos (WaowDeals) przed Szwedką Emilią Fahlin (Wiggle High5).
Katarzyna Niewiadoma w Norwegii zajęła miejsce na podium drugiego etapu (Fot. Getty)

Najtrudniejsze MŚ w historii. Majka liderem? Niekoniecznie!

Czołowa trójka wyprzedziła o trzy sekundy Holenderkę Christinę Majerus (Boels-Dolmans).

Małgorzata Jasińska (Movistar) zajęła siedemnastą lokatę ze stratą 21 sekund, a Anna Plichta (Boels-Dolmans) przyjechała na 74. miejscu – 8.34 po zwyciężczyni.

Po dwóch etapach liderką jest Vos, która wygrała także pierwszy odcinek. Ubiegłoroczna triumfatorka wyścigu wyprzedza Fahlin o 18 sekund i Niewiadomą o 28. Jasińska jest dwunasta (53 sekundy), a Plichta 93. (22.08 sekundy).

Impreza, zaliczana do kobiecego cyklu World Tour, zakończy się w niedzielę.

Poszukiwania lidera na MŚ. Majka, Kwiatkowski czy... Marczyński?