Goeteborg: kolejny sukces Sabat. Przegrany finisz Święty-Ersetic

Polscy lekkoatleci kontynuują starty po udanych mistrzostwach Europy. W sobotnim mityngu w Goeteborgu mogliśmy zobaczyć m.in. Justynę Święty-Ersetic, Mateusza Borkowskiego i Patryka Dobka. Najlepiej spisała się Anna Sabat, która wygrała bieg na 800 metrów.
Justyna Święty-Ersetic (fot. Getty)

Diamentowa Liga: Guba i Ennaoui przypieczętowały awans do finału Diamentowej Ligi

Sporo emocji związanych było z występem Święty-Ersetic w biegu na 400 metrów. Dwukrotną złotą medalistkę mistrzostw Europy przedstawiano jako jedną z największych gwiazd mityngu. Po połowie dystansu Polka zdecydowanie prowadziła.

Słabsza drugie 200 metrów spowodowało, że Święty-Ersetic zajęła drugie miejsce z czasem 51,71. Najlepsza okazała się Holenderka Lisanne de Witte – 51,55.

Anna Sabat (Ś) (fot. PAP/EPA) Kolejny cenny sukces zapisała na swoim koncie Sabat (czas – 2:01.70). Zawodniczka Resovii wygrała bieg na 800 metrów w dobrej stawce.

Rywalkami Polki były m.in. Szwedka Lovisa Lindh i Brytyjka Shelayna Oskan-Clarke. Obie znalazły się w finale mistrzostw Europy.

Rekord życiowy w biegu na 3000 metrów pobiła Matylda Kowal (czas – 9:04.03). Polka zajęła trzecie miejsce. Wygrała Kenijka Loice Chemnung – 8:50.49.

Dobre występy w Goeteborgu zanotowali też Rafał Omelko (czas – 46.66) i Mateusz Borkowski (czas – 1:46.97). Pierwszy uległ tylko Brytyjczykowi Rabahowi Yousifowi w biegu na 400 metrów. Czwarty na tym dystansie był płotkarz – Patryk Dobek. Borkowski był natomiast trzeci na 800 metrów.