tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polacy drużynowymi mistrzami świata juniorów na żużlu

Reprezentacja Polski do lat 21 wywalczyła drużynowe mistrzostw świata juniorów. Biało-czerwoni do końca musieli uważać na Duńczyków. Świętowanie mogli rozpocząć po dziewiętnastym wyścigu, kiedy wykluczony został Patrik Hansen.
Bartosz Smektała (fot. PAP)

Gratka dla fanów "czarnego sportu". Żużlowe emocje w TVP, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej [TRANSMISJA]

Polacy byli zdecydowanymi faworytami sobotniego finału. Na prowadzenie wysforowali się po trzecim wyścigu, kiedy trzy punkty zdobył Daniel Kaczmarek. Nie oddali go do końca, choć musieli uważać na gospodarzy z Danii.

Po osiemnastym wyścigu, kiedy wygrał Fredrik Jakobsen zrobiło się gorąco. Skandynawowie zbliżyli się do biało-czerwonych na dwa punkty.

W kolejnym biegu presji nie wytrzymał Hansen. Duńczyk spowodował groźny upadek Kaczmarka. Został wykluczony z powtórki. Taki werdykt sędziego oznaczał, że Polacy wygrali zawody w Outrup.

W zespole Rafała Dobruckiego czterech zawodników pojechało na równym poziomie. Dobrze spisał się rezerwowy Wiktor Lampart, który zastąpował Rafała Karczmarza. Gorzowianin został wykluczony z pierwszego wyśćigu i nie pojawił się już na torze.

Wyniki:

1. Polska – 46 pkt (Rafał Karczmarz 0, Daniel Kaczmarek 11 , Maksym Drabik 11, Bartosz Smektała 13, Wiktor Lampart – 11)
2. Dania – 42 pkt (Fredrik Jakobsen 13, Andreas Lyager 12)
3. Wielka Brytania – 29 pkt (Dan Bewley 13, Zach Wajtknecht 7)
4. Szwecja – 4 pkt (Emil Millberg 2)

Falubaz szuka talentów. Testy na sali gimnastycznej