tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nieśmiertelny Buffon. Zagrał z synami Weaha i Thurama (wideo)

Gianluigiemu Buffonowi niejeden młodszy bramkarz mógłby pozazdrościć wigoru, ale podczas meczu z Guingamp (3:1) "Gigi" mógł naprawdę poczuć się staro. Zagrał w jednej drużynie z Timothym Weahem, synem George Weaha, a naprzeciw niego wystąpił Marcus Thuram, syn Liliama Thurama.
Gianluigi Buffon wychodzi na mecz Ligue 1 w barwach PSG (fot. Getty)

W sierpniu 1999 roku, czyli 19 lat temu, Buffon po raz ostatni zagrał w meczu, w którym razem z nim zagrał Lilian Thuram, a naprzeciw George Weah. W sobotę pierwszy raz wystąpił w jednej drużynie z Timothym Weahem, a naprzeciw Marcusa Thurama.

21-letni napastnik Guingamp przyszedł na świat w 1997 roku, w Parmie. Buffon był wtedy kolegą z drużyny jego ojca. Po sobotnim meczu Włoch wymienił się kolegami z synem Liliana, który grał z nim nie tylko w Parmie, ale i później w Juventusie.

Dziś Włoch występuje w jednej drużynie z Weahem juniorem. 18-latek urodził się w Nowym Jorku i reprezentuje Stany Zjednoczone, a w zespole PSG odgrywa coraz ważniejszą rolę. Więcej o synu jedynego afrykańskiego zdobywcy Złotej Piłki przeczytacie w tym tekście.

podobne informacje

Liga Mistrzów: Manchester United – Paris Saint-Germain. Solskjaer wierzy w awans pomimo porażki

Liga Mistrzów. Manchester United – PSG 0:2. Kylian Mbappe po meczu

Mbappe dogonił Ronaldo. PSG bliżej ćwierćfinału

Liga Mistrzów. Patrice Evra motywuje kolegów. "Uśmiechasz się, ale chcę, żebyś niszczył ludzi"