tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

David Moyes wróci na ławkę? Zaskakująca propozycja

David Moyes jest głównym kandydatem do zostania selekcjonerem reprezentacji Stanów Zjednoczonych – poinformował "The Times". Były menedżer m.in. Evertonu, Manchesteru United i West Hamu pozostaje bez pracy od zakończenia ostatniego sezonu.
David Moyes (fot. Getty)

"Frustrujące popołudnie". Przeciętne oceny Fabiańskiego

55-letni Moyes w karierze prowadził wiele brytyjskich klubów, a także baskijski Real Sociedad. Nigdy jednak nie pracował z reprezentacją. Jego praca z Amerykanami byłaby zaskoczeniem również dlatego, że Szkot ostatnio nie ma najlepszej passy. Co prawda w sezonie 2017/18 uratował utrzymanie dla West Hamu, ale i tak po sezonie musiał ustąpić miejsca Manuelowi Pellegriniemu. Wcześniej spuścił z ligi Sunderland, zaliczył nieudany, wspomniany sezon w San Sebastian i nie podołał roli następcy Aleksa Fergusona na Old Trafford.

Reprezentację USA prowadzi obecnie tymczasowy trener, David Sarachan. Objął ją w październiku, po zwolnieniu Bruce'a Areny, który nie zdołał awansować z kadrą na mundial 2018. Sarachan prowadził zespół już w sześciu meczach i ostatnio federacja przedłużyła jego umowę do końca roku, by dać sobie więcej czasu na znalezienie stałego selekcjonera.

Moyes jest jednym z głównych kandydatów, ale amerykańska prasa wymienia też nazwiska Juana Carlosa Osorio, który poprowadził Meksyk do 1/8 finału na ostatnich mistrzostwach świata, oraz tamtejszych trenerów: Gregga Berhaltera (obecnie Columbus Crew) i Petera Vermesa (Sporting Kansas City).

"Złowione w sieci". Osobliwa rozmowa telefoniczna Zlatana

podobne informacje

MŚ Elity: męczarnie USA w meczu z kopciuszkiem

Świetne otwarcie MŚ Elity. Hit po karnych dla USA

Gold Cup: USA rozczarowało. Tylko remis z Panamą

USA z Kubą po raz pierwszy od... 1947 roku