tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Nie odejdę... w tym roku". Eden Hazard zostaje w Londynie

Z dużej chmury mały deszcz – to określenie świetnie oddaje sytuację Edena Hazarda tego lata. Jeszcze w lipcu Belg nie krył, że chciałby opuścić Chelsea i zmienić klub. W sierpniu wiemy już jednak, że tak się stanie, o czym pomocnik powiedział otwarcie.
Eden Hazard (fot. Getty Images)

Uli Hoeness: latem mogliśmy sprzedać Lewandowskiego za 150 milionów euro

Tuż po mundialu w Rosji Hazard powiedział dziennikarzom wprost: – Znacie najbardziej preferowany przeze mnie kierunek. Z Zidane'em czy bez Real Madryt jest wyjątkowy. Z transferu jednak nic nie wyszło. Wymagania finansowe Chelsea, która według hiszpańskich źródeł żądała nawet 200 milionów za pomocnika, okazały się być zbyt wygórowane dla Królewskich. W efekcie Belg został w Londynie.

Wszyscy wiedzą, co powiedziałem po finałach mistrzostw świata – mówił Hazard, wracając do tematu po sobotnim spotkaniu z Arsenalem. – Jestem tu jednak szczęśliwy. Nie chcę nic więcej mówić – tłumaczył. – Zostały mi dwa lata kontraktu, zobaczymy co się stanie. Ale w tym roku nie odejdę – podkreślił.

Belgowi nie pomagają zmiany na rynku, do jakich doszło w tym roku w Premier League. – Okienko transferowe w Anglii jest zamknięte. Kluby wciąż mogą sprzedawać piłkarzy, ale nie są w stanie kontraktować nowych zawodników. To byłoby odrobinę dziwne, gdyby sprzedano mnie teraz, kiedy nie można ściągnąć zastępstwa – tłumaczył Hazard.

podobne informacje

Hazard w Realu? Media: Chelsea ustaliła cenę

Chelsea goni rywali. Cenne zwycięstwo w Londynie

"Bild": gwiazda Borussii Dortmund odejdzie do Chelsea za 50 milionów

Eden Hazard podjął decyzję ws. przyszłości. "Każdy chciałby tam grać"