tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Robert Kubica o pracy w Williamsie. "Jest inaczej niż zakładaliśmy"

Robert Kubica znów jest jednym z głównych tematów w światku Formuły 1. Dziennikarz Mark Hughes twierdzi, że Polak może pojechać już w Grand Prix Belgii (26 sierpnia). Kierowca Williamsa nie komentuje jednak tych doniesień i spokojnie czeka na szansę. – Czuję się pewnie za kółkiem – przyznał w rozmowie z motorsport.com.
Robert Kubica (fot. Williams Racing)

Formuła 1: Robert Kubica może pojechać w Grand Prix Belgii

Kierowcy Williamsa nie zachwycają w tym sezonie. Lance Stroll zdobył cztery punkty, a debiutant Siergiej Sirotkin nadal czeka na wyścig, który ukończyłby w pierwszej dziesiątce. Osiągane przez nich rezultaty nie są jednak do końca ich winą.

Brytyjski zespół zbudował słaby bolid, który wymaga wielu poprawek. Inżynierowie i kierowcy pracują na żywym organizmie. Swoją cegiełkę do poprawy sytuacji stara się też przyłożyć Kubica.

– Moja rola jest nieco inna niż zakładaliśmy, ponieważ cały czas pracujemy nad rozwiązywaniem problemów. Gdyby bolid sprawował się bezproblemowo, to miałbym duży wpływ na jego rozwój. Pracuję również w symulatorze i staram się poprawić ten aspekt. Biorę również udział w spotkaniach technicznych. Moje obowiązki są dość płynne. Satysfakcjonuje to mnie i zespół – stwierdził Polak.

Robert Kubica (fot. Williams Racing) Sytuacja Kubicy w najbliższych tygodniach może się nieco zmienić. Wszystko przez zakup Force India przez Lawrence'a Strolla. Kanadyjczyk chce ściągnąć do zespołu syna i dać mu bardziej konkurencyjny bolid niż w Williamsie.

– Cały czas celuję w to, żeby zostać kierowcą wyścigowym. Jeśli ktoś chce uwierzyć, że dam radę, to tak się stanie. Natomiast jeśli nie, to znajdzie setki wymówek. Najważniejsza jest moja pewność siebie. Nie czuję wielkiej presji – tłumaczył.

– Myślałem, że będzie trudniej patrzeć na to, jak inni się ścigają. Żyję jednak swoją pasją. Jestem aktywnym członkiem zespołu. Nie odbieram tego negatywnie – zakończył.

Młody następca Kubicy? "Chciałbym jeździć w Formule 1"

podobne informacje

Williams potrzebuje pieniędzy. Robert Kubica odda treningi?

Znana przyszłość Kubicy? "Pozostały tylko szczegóły"

Decyzja ws. Kubicy w tym tygodniu? "Brakuje tylko podpisu"

Robert Kubica w Ferrari? "To byłoby spełnienie marzeń"