2
:
1
1:0
39'Artur Jędrzejczyk
77'Carlos Lopez

Kłopoty z beniaminkiem. Przełamanie Legii i Carlitosa

Legia Warszawa odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na własnym boisku w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Mistrzowie Polski nie bez problemów pokonali w 5. kolejce 2:1 (1:0) beniaminka, Zagłębie Sosnowiec. Pierwszą bramkę w barwach warszawskiego klubu w lidze zdobył Carlitos. W porównaniu z kompromitacją w Lidze Europejskiej z F91 Dudelange gra Wojskowych znacząco się jednak nie zmieniła.
Adam Kokoszka i Carlitos (fot. PAP/Leszek Szymański)

Kibice Legii Warszawa odpowiedzieli Dariuszowi Mioduskiemu. Chcą kilku zmian

Po raz ostatni te zespoły spotkały się na Łazienkowskiej 11 lat temu, a zwycięstwo 5:0 odnieśli legioniści. W niedzielne popołudnie kibice na trybunach zdawali się nie przejmować zbytnio wydarzeniami boiskowymi, a bardziej pielęgnowaniem zgody pomiędzy kibicami obu klubów oraz wypominaniem piłkarzom i szefostwu klęski z w Luksemburgu.

W pierwszej połowie na placu gry nie działo się wiele. W 11. minucie Carlitos uderzył z rzutu wolnego z ponad 20 metrów nieznacznie obok bramki. Hiszpan był najaktywniejszym zawodnikiem drużyny gospodarzy. Osiem minut później pięknie uderzył z dystansu, piłka odbiła się jednak od poprzeczki.

"Okiem redakcji": Legia bez stabilizacji, Sa Pinto nie pomógł Sosnowiczanie sprawiali wrażenie przestraszonych, mimo że bać się nie mieli kogo. Sporadycznie próbowali kontrataków. Po niecelnym zagraniu Michała Kucharczyka wszerz boiska piłka trafiła do Vamary Sanogopodał do Tomasza Nowaka. Ten jednak nie zdołał kopnąć w kierunku bramki Arkadiusza Malarza.

W 37. minucie blisko trafienia po raz kolejny był Carlitos, któremu jednak nie wyszła dobitka po strzale Kucharczyka i niepewnej interwencji Dawida Kudły. Legioniści dopięli swego trzy minuty później. Domagoj Antolić dośrodkował z rzutu rożnego, a Artur Jędrzejczyk skierował piłkę głową w okienko bramki gości. Prawy obrońca wystąpił po raz drugi w sezonie i zdobył drugą bramkę. Po golu razem z kolegami z drużyny zrobił "kołyskę" niedawno narodzonej córce.

Po przerwie goście poczynali sobie dużo lepiej i w 55. minucie wyrównali. Szymon Pawłowski podał do wbiegającego w pole karne Konrada Wrzesińskiego, a ten lewą nogą uderzył nie do obrony. To trzeci jego gol w tym sezonie.

Zawodnicy Dariusza Dudka częściej atakowali i niedługo później mogli wyrównać. W dobrej sytuacji Pawłowski za mocno podał do Juniora Torunarighi.

Legia zdołała zdobyć zwycięską bramkę w 77. min. po ładnej, zespołowej akcji. Domagoj Antolić zagrał prostopadle do Carlitosa. Hiszpan najpierw trafił w słupek, a potem dobił piłkę do bramki.

El. LE: F91 Dudelange – Legia Warszawa (skrót meczu)