0
3
3

Brighton Hove Albion – Manchester United 2:3. Fatalny mecz Czerwonych Diabłów

Nie najlepiej zaczął się sezon w Premier League dla Manchesteru United. Zespół Jose Mourinho przegrał na wyjeździe z autsajderem rozgrywek Brighton & Hove Albion 2:3 (1:3). I był to rezultat jak najbardziej zasłużony – Czerwone Diabły znów zagrały miernie.
Eric Bailly (fot. Getty Images)

Manchester City znów imponuje. Hat-trick Aguero

Niemal wszystkie gole w meczu padły już w pierwszej połowie. Dwa błyskawiczne "ciosy" piłkarze gospodarzy wyprowadzili w 25. i 27. minucie gry, kiedy Davida de Geę pokonali kolejno Glenn Murray i Shane Duffy. W obu wypadkach nie popisała się linia defensywy Czerwonych Diabłów.

Kilka minut później na 1:2 strzelił Romelu Lukaku. Wydawało się, że gracze United nabiorą wiatru w żagle i przynajmniej spróbują odwrócić losy tego meczu. Tak się nie stało – w 44. minucie Pascal Gross wykorzystał rzut karny, który sędzia podyktował dla Brighton po faulu Erica Bailly'ego w polu karnym.

W drugiej połowie zawodnicy United nie potrafili przejąć inicjatywy. W ich grze brakowało pomysłu na przełamanie stagnacji i skuteczności. Przez kilkadziesiąt minut tylko raz udało im się kopnąć na bramkę Matthewa Ryana. Zmieniło się to jeszcze w końcówce, kiedy sędzia podyktował rzut karny dla United, a na gola zamienił go Paul Pogba. Trafienie Francuza przyszło jednak zbyt późno, aby jego drużyna mogła wywalczyć remis.