tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ze służby Putinowi na zawodowe ringi. Udany debiut mistrza

W niedzielę na zawodowych ringach zadebiutował, Jewgienij Tiszczenko, który w skandalicznych okolicznościach zdobył złoty medal olimpijski w Rio de Janeiro. Rosjanin w debiucie błyskawicznie znokautował Williamsa Ocando z Wenezueli. Pięściarz mieszkający w Biełgorodzie ma za sobą ciekawy epizod – należał do Federalnej Służby Ochrony Federacji Rosyjskiej, która dba o bezpieczeństwo m.in. prezydenta Władimira Putina.
Jewgienij Tiszczenko [L] podczas walki na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro

HIT POTWIERDZONY! SZPILKA: JEST WARIATEM

Od początku profesjonalnego debiutu Tiszczenko osiągnął zdecydowaną przewagę. Kontrolował wydarzenia w ringu w Jekaterynburgu, a koniec nastąpił w piątej odsłonie. Ostatecznie rywala z Ameryki Południowej poddał sędzia.

27-latek ma za sobą owocną w medale karierę w boksie olimpijskim. W 2013 roku wywalczył srebro mistrzostw świata, a dwa lata później stał się czempionem Starego Kontynentu. W finale pokonał walkowerem Polaka Igora Jakubowskiego, który ze względu na kontuzję wycofał się z tego pojedynku. Z najwyższego stopnia podium nie zszedł również kilka miesięcy później, podczas katarskich MŚ.

W roli faworyta zameldował się na igrzyskach olimpijskich. W Rio de Janeiro w finale pokonał Kazacha Wassilija Lewita, ale na triumf zdecydowanie nie zasłużył. Obserwatorzy okrzyknęli tamten rezultat skandalem jednym z największych w historii olimpijskich zmagań.

Tiszczenko żadnej pracy się nie boi. Najpierw służył w policji w Sankt Petersburgu. Później trafił do wojska, gdzie rozpoczął równoległą służbę. Ostatnim szczeblem pozasportowych wyzwań był awans do Federalnej Służby Ochrony Federacji Rosyjskiej.

Boks, kat. 91 kg: skandaliczny werdykt sędziów w walce o złoto

podobne informacje

Lewis, Gołota, Adamek - wielkie walki dla "Papy" Stamma

Mistrzowie świata i medaliści olimpijscy powalczą w Warszawie. Na cześć legendy