Western & Southern Open 2018
Finał
Centre Court

Turniej WTA w Cincinnati: Kiki Bertens lepsza od Simony Halep

Kiki Bertens pokonała po znakomitym spotkaniu Simonę Halep 2:6, 7:6, 6:2 w finale turnieju WTA w Cincinnati. Holenderka w tie-breaku drugiego seta obroniła piłkę meczową. Od poniedziałku zmagania w New Haven – transmisje w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Kiki Bertens (fot. Getty Images)

IGA ŚWIĄTEK W FINALE TURNIEJU WTA? "JUŻ GRA NA TAKIM POZIOMIE"

Halep w finale turnieju w Montrealu pokonała Sloane Stephens. Po przeprowadzce do Cincinnati miała problemy w 2. rundzie z Ajlą Tomljanovic, ale ostatecznie pokonała Australijkę w trzech setach i potem nie dała już rywalkom większych szans.

Bertens, która z dziesięciu ostatnich potyczek z zawodniczkami z TOP10 rankingu WTA wygrała aż dziewięć, w pierwszym secie decydującego starcia była tylko tłem dla Rumunki. Na szczęście w drugim kibice byli świadkami znacznie bardziej wyrównanego spotkania. Holenderka wreszcie dobrała się do serwisu rywalki, przełamała ją i odskoczyła na 4:1.

I choć po chwili roztrwoniła przewagę, to w tie-breaku zachowała więcej zimnej krwi, obroniła piłkę meczową znakomitym forehandem i doprowadziła do trzeciego seta.

Ten rozpoczął się od serii przełamań, ale pierwsza gema przy swoim serwisie wygrała Bertens i to ona w kolejnych fragmentach pojedynku rozdawała karty. W efekcie w pełni zasłużenie zwyciężyła 2:6, 7:6, 6:2, odnosząc największy sukces w karierze.