PGE VIVE Kielce wygrało Szczypiorno Cup. Mistrz Polski pokonał Motor Zaporoże

Piłkarze ręczni VIVE Kielce zwyciężyli w piątej edycji międzynarodowego turnieju Szczypiorno Cup, który w niedzielę zakończył się w Kaliszu. W finale pokonali ukraiński Motor Zaporoże 36:33 (20:17). Trzecią lokatę zajęła drużyna Orlenu Wisły Płock.
PGE VIVE Kielce (fot. PGNiG Superliga)

Lukas Podolski ambasadorem MŚ w piłce ręcznej

Tegoroczny "Szczypiorno Cup" miał bardzo silną obsadę, bowiem w Kaliszu wystąpili wszyscy medaliści ostatniego sezonu ekstraklasy. VIVE było faworytem kaliskiego turnieju i nie zawiodło, choć ich finałowe starcie z ukraińskim Motorem Zaporoże było dość wyrównane.

Ubiegłoroczny triumfator Górnik Zabrze po niezwykle emocjonującym widowisku przegrał pojedynek o trzecią lokatę z wicemistrzem Polski Orlenem Wisłą 26:27.

Zawody rozgrywane były w formule pucharowej, pierwszego dnia odbyły się ćwierćfinały, w sobotę półfinały i spotkania o miejsca 5-8, a w ostatnim dniu imprezy pojedynki o końcowe lokaty. Turniej uświetnił również obchody 100-lecia istnienia piłki ręcznej na ziemiach polskich.