0
3
3

Debiut Teodorczyka. Remis Udinese z Parmą

Łukasz Teodorczyk zadebiutował w barwach Udinese. Polski napastnik, uczestnik niedawnego mundialu w Rosji, wszedł na boisko w 62. minucie meczu 1. kolejki włoskiej ekstraklasy, a jego zespół zremisował na wyjeździe z beniaminkiem Parmą 2:2.
Łukasz Teodorczyk (fot. Getty Images)

ANCELOTTI CHWALI MILIKA. STĘPIŃSKI LEPSZY OD RONALDO

Były gracz belgijskiego Anderlechtu, który został piłkarzem klubu z Udine w piątek, pojawił się na murawie przy stanie 2:0 dla Parmy. Bramki dla drużyny, która po kilku latach regularnej wspinaczki po niższych szczeblach wróciła do Serie A, zdobyli Roberto Inglese i Antonio Barilla.

W 65. minucie sędzia, korzystając z pomocy systemu VAR, podyktował rzut karny dla gości, wykorzystany przez Argentyńczyka Rodrigo de Paula. Piłkarze Udinese poszli za ciosem i niedługo później wyrównali za sprawą urodzonego we Francji Iworyjczyka Seko Fofany. Do końca meczu goście mieli przewagę, ale nie zdołali zapewnić sobie zwycięstwa.

Dwóch reprezentantów Polski stanęło naprzeciw siebie w meczu Bologna – SPAL Ferrara (0:1). Bramki gospodarzy strzegł Łukasz Skorupski, a w obronie zwycięskiej ekipy gości cały mecz rozegrał Thiago Cionek. Bramkę dla SPAL zdobył pięknym strzałem z daleka Słoweniec Jasmin Kurtić – przy tym uderzeniu Skorupski był bez szans.

Do niespodzianki doszło w meczu Sassuolo z poważnie wzmocnionym w letniej przerwie Interem Mediolan. Gospodarze zwyciężyli 1:0 po trafieniu Domenico Berardiego z rzutu karnego.