0
3
3

La Liga. Real Madryt – Getafe 2:0. Bale próbuje wyjść z cienia

Real Madryt pokonał Getafe 2:0 w premierowym występie w La Liga. Królewscy pewnie i bez większych kłopotów sięgnęli po trzy punkty, wykorzystując przy tym błędy w defensywie gości. Pierwszy trafił Dani Carvajal, a po przerwie wynik ustalił Gareth Bale.
Gareth Bale podczas meczu z Getafe (PAP/EPA)

Lopetegui nalega na transfer. Szansa dla Lewandowskiego

Na gola ekipy z Madrytu czekaliśmy 20 minut. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Bale'a do centry próbował dojść Karim Benzema, ale uprzedził go David Soria. Bramkarz wypiąstkował piłkę wprost na głowę Carvalaja, a hiszpański obrońca delikatnym lobem trafił pod poprzeczkę. Julen Lopetegui oklaskami skwitował akcję swoich zawodników. Udokumentowana została tym samym przewaga gospodarzy.

Królewscy świetnie rozpoczęli drugą połowę. Już w 51. minucie wykorzystali fatalny błąd w obronie gości. Marco Asensio bez zastanowienia, ale z należytą precyzją posłał piłkę w pole karne, a z okazji skorzystał Bale.

Bale wyszedł z cienia - grafika obrazująca postawę Walijczyka w meczu Real - Getafe

Po asyście miał apetyt na więcej. 21-latek trzy minuty później po raz kolejny chciał zaistnieć, ale jego strzał zatrzymał się na słupku bramki rywali. W 70. minucie do gry wszedł Luka Modrić – najlepszy piłkarz mistrzostw świata w Rosji. Chrapkę na kupno Chorwata miał Inter Mediolan, ale negocjacje zakończyły się fiaskiem. Dzięki temu może liczyć na sporą podwyżkę.

Przeboje Asensio niosły się po Bernabeu, niewiele brakowało, by wywalczył rzut karny. Sędzia Xavier Estrada nie doszukał się przewinienia. Ostatni kwadrans nie dostarczył wielu wrażeń, a trzecia drużyna zeszłego sezonu pewnie sięgnęła po komplet punktów.