tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Legia złapała oddech? "Przykre, że została nam Ekstraklasa"

Piłkarze Legii Warszawa mogli złapać głęboki oddech po ligowej wygranej z Zagłębiem Sosnowiec 2:1. Był to pierwszy mecz rozegrany po kompromitującej porażce w eliminacjach Ligi Europejskiej z F91 Dudelange. Mistrzowie Polski muszą teraz skoncentrować się na... obronie tytułu, o czym wspomniał Arkadiusz Malarz w rozmowie z Marcinem Wojtasikiem. – To przykre, że teraz będziemy co tydzień spotykać się tylko w Ekstraklasie, że nie będzie europejskich pucharów, ale trzeba to przełknąć i szybko się podnieść.
Arkadiusz Malarz: jesteśmy zabici psychicznie po wyprawie do Luksemburga
Piłkarze Legii Warszawa po spotkaniu z F91 Dudelange (fot. PAP)

Kibice Legii odpowiedzieli Mioduskiemu. Chcą kilku zmian

Ulga po meczu z Zagłębiem
– Nieważne jak, ale chcieliśmy zdobyć trzy punkty. Po wyprawie do Luksemburga jesteśmy zabici psychicznie i musi trochę upłynąć, żeby to do nas dotarło.

Trzy punkty ważniejsze od stylu
– Mieliśmy sobie spokojnie poradzić. Głowa jednak nie jest taka, jaka powinna być i wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę – trener też. Chcieliśmy dziś bardzo i udało się zebrać po takim ciosie jak w Luksemburgu. Cieszą nas trzy punkty, ale nie wiem, czy to na osłodę. Po prostu plan wykonany.

Pierwsze wrażenia z nowym trenerem

– Lubi pracować tak jak my – to najważniejsze. Potrzebowaliśmy takiego człowieka, żeby nam otworzył oczy. Poznajemy się dopiero, więc spokojnie, dzień po dniu będziemy chłonąć jego filozofię i lepiej się prezentować. Przed meczem z Zagłębiem zwracał nam uwagę, żebyśmy byli sobą i byli razem. Też to przeżył jak my, więc na to nas uczulał. Mieliśmy sobie podpowiadać, rozmawiać i być drużyną.

Współpraca z Carlitosem

– Dobrze się dogadujemy. Jest częścią drużyny i potwierdził to na boisku. W trudnej chwili dał nam zwycięstwo i to jest najważniejsze. Możemy teraz chwilę odpocząć, skoncentrować się. To przykre, że teraz będziemy co tydzień spotykać się tylko w Ekstraklasie, że nie będzie europejskich pucharów, ale trzeba to przełknąć, szybko się podnieść i zdobyć mistrzostwo.

El. LE: F91 Dudelange – Legia Warszawa. Malarz: jest mi wstyd
El. LE: F91 Dudelange – Legia Warszawa (skrót meczu)
El. LE: F91 Dudelange – Legia Warszawa 2:2, gol Kante
El. LE: F91 Dudelange – Legia Warszawa 2:1, gol Kante
El. LE: F91 Dudelange – Legia Warszawa 2:0, gol Stelvio
El. LE: F91 Dudelange – Legia Warszawa 1:0, gol Stumpfa
"Okiem redakcji": Legia bez stabilizacji, Sa Pinto nie pomógł

podobne informacje

Upadek Mączyńskiego. Z filaru na Euro do III-ligowych rezerw

Ricardo Sa Pinto jak szeryf. "Wszedł do Legii z drzwiami, jak do baru"

Legia Warszawa – Lech Poznań 1:0. Wyblakły hit dla Legii

Szlagier bez lidera. "Mamy lepszy obraz gry niż Legia"