Grali kadrowicze: odbudowa Krychowiaka, niezawodny Lewandowski

W miniony weekend rozgrywki w Europie ruszyły pełną parą. Pierwsze mecze w nowym sezonie rozegrali kadrowicze występujący na co dzień w Serie A. Błysnęli Mariusz Stępiński i Arkadiusz Milik, którzy strzelali gole w hitach kolejki. Kolejną bramkę zdobył też Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji uchronił Bayern przed kompromitacją.
Grzegorz Krychowiak (L), Robert Lewandowski (P) (fot. Getty)

Legia złapała oddech? "Przykre, że została nam Ekstraklasa"

To był dobry weekend dla kadrowiczów. Gole strzelali nie tylko napastnicy. Ponownie dobrze zaprezentował się Artur Jędrzejczyk, który na stałe wrócił do pierwszego składu Legii Warszawa. Można tylko żałować, że reprezentacyjny obrońca nie był zgłoszony do europejskich pucharów. Być może nie doszłoby do kompromitacji z Dudelange.

W niedzielę podbudował się też Grzegorz Krychowiak. Pomocnik Lokomotiwu Moskwa strzelił gola na wagę zwycięstwa w meczu, w którym rywalem była Krylja Sowietow. Dla "Krychy" było to pierwsze trafienie od 956 dni.

Debiuty w nowych zespołach zanotowali Rafał Kurzawa i Łukasz Teodorczyk. Nie były to jednak okazałe występy. Pierwszy zagrał 18 minut, drugi spędził na murawie 28 minut.

BRAMKARZE:

Łukasz Fabiański (West Ham) – 90 minut przeciwko Bournemouth (1:2), ocena SPORT.TVP.PL – 6,5
Wojciech Szczęsny (Juventus) – 90 minut przeciwko Chievo (3:2), ocena: 5,7 (whoscored.com)
Bartosz Białkowski (Ipswich) – 90 minut przeciwko Aston Villa (1:1)

OBROŃCY:

Kamil Glik (Monaco) – 90 minut przeciwko Lille (0:0), ocena: 6,9 (whoscored.com)
Jan Bednarek (Southampton) – poza kadrą przeciwko Evertonowi (1:2)
Thiago Cionek (SPAL) – 90 minut przeciwko Bolognii (1:0), ocena: 8,5 – gracz meczu (whoscored.com)
Michał Pazdan (Legia) – na ławce w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (2:1)
Artur Jędrzejczyk (Legia)76 minut i gol w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (2:1)
Maciej Rybus (Lokomotiw) – poza kadrą z Kryljami Sowietow – kontuzja (1:0)
Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – mecz Sampdorii został przełożony
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – mecz Pucharu Niemiec z Greuther Furth zostanie rozegrany w poniedziałek

POMOCNICY:

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw) – 90 minut i gol w meczu z Kryljami Sowietow (1:0), ocena: 8,0 – gracz meczu (whoscored.com)
Rafał Kurzawa (Amiens) – 18 minut przeciwko Montpellier (1:2), ocena: 6,1 (whoscored.com)
Krzysztof Mączyński (Legia) – na ławce rezerwowych przeciwko Zagłębiu Sosnowiec (2:1)
Sławomir Peszko (Lechia) – zawieszony
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg)siedem minut przeciwko Elversbergowi (1:0) w Pucharze Niemiec
Szymon Żurkowski (Górnik) – 90 minut w meczu z Lechią Gdańsk (0:2)
Piotr Zieliński (Napoli)85 minut przeciwko Lazio (2:1), ocena: 6,2 (whoscored.com)
Karol Linetty (Sampdoria) – mecz Sampdorii został przełożony
Jacek Góralski (Łudogorec) – 17 minut przeciwko CSKA Sofia

NAPASTNICY:

Dawid Kownacki (Sampdoria) – mecz Sampdorii został przełożony
Robert Lewandowski (Bayern) – 90 minut i gol w meczu Pucharu Niemiec
Arkadiusz Milik (Napoli)gol i 90 minut, ocena: 7,4 (whoscored.com)
Łukasz Teodorczyk (Udinese)28 minut przeciwko Parmie (2:2), ocena: 6,2 (whoscored.com)
Mariusz Stępiński (Chievo)66 minut i gol przeciwko Juventusowi (2:3), ocena: 7,0 (whoscored.com)

Maciej Szczęsny: pokrewieństwo Brzęczka i Błaszczykowskiego będzie miało pozytywny wpływ
"Roberta nie będzie w Bayernie. Dla niego dobrze, dla klubu też"
Nowe wyzwanie Krychowiaka. Odnajdzie się w Rosji?