Łukasz Zwoliński40'
19.08.2018, 21:00
1. Division, 2018/2019, 4. kolejka

Hajdukiem Split – HNK Gorica 0:2. Gol Łukasza Zwolińskiego

W meczu 4. kolejki chorwackiej ekstraklasy po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Łukasz Zwoliński. Były piłkarz Pogoni Szczecin ustalił wynik spotkania z Hajdukiem Split, a jego HNK Gorica wygrał 2:0. Na boisku pojawiło się trzech piłkarzy z przeszłością w LOTTO Ekstraklasie.
Łukasz Zwoliński (fot. facebook.com/LukaszZwolinskiFanpage/)

Grali kadrowicze: odbudowa Krychowiaka, niezawodny Lewandowski

Zwoliński od lipca jest zawodnikiem beniaminka chorwackiej ekstraklasy. W aktualnych rozgrywkach Polak już trzykrotnie posyłał piłkę do bramki. Były młodzieżowy reprezentant Polski pierwsze dwa gole strzelił Slavenowi Belupo. Teraz dołożył kolejne trafienie przeciwko Hajdukowi Split.

Od 26. minuty Gorica prowadziła 1:0 po golu ugandyjskiego pomocnika Farouka Miyi. W 41. minucie Polak pewnie wykorzystał rzut karny i podwyższył prowadzenie przyjezdnych. Chwilę potem został ukarany żółtą kartką.

Piłkarz wraca do dobrej formy po bardzo słabym okresie. Najgorsze były ostatnie dwa lata w karierze 25-latka. W tym czasie rozegrał 60 spotkań, ale tylko dwa razy pokonywał bramkarzy rywali. Z pewnością selekcjonera cieszy dobra forma Zwolińskiego, ale przy aktualnej formie napastników szanse na powołanie piłkarza Goricy wydają się minimalne.

Zwoliński nie był jedynym byłym piłkarzem Portowców, który tego dnia zameldował się na stadionie w Splicie. W przerwie w zespole gospodarzy pojawił się Adam Gyurcso. Węgier reprezentował barwy szczecińskiej Pogoni w latach 2016-2018.

Po golu Zwolińskiego i występie Gyurcso mieliśmy jeszcze jeden polski akcent. W drużynie HNK Goricy wystąpił również były piłkarz Wisły Kraków, Matija Spićić. Chorwat od wiosny tego roku reprezentuje barwy Goricani. Wcześniej Spićić rozegrał sześć spotkań z Białą Gwiazdą na piersi.

W drużynie z Goricy gra również Michał Masłowski. Jednak były Legionista nie cieszy się uznaniem trenera Siergieja Jakupovicia. W aktualnych rozgrywkach Masłowski zaliczył tylko jeden, 45-minutowy, epizod w pierwszym meczu z HNK Rijeką.