tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Życiowa szansa Polki. Wielka gala w Las Vegas i absolutne mistrzostwo

Aleksandra Magdziak Lopes, urodzona w Gliwicach, a mieszkająca od lat w USA, 15 września w Las Vegas stanie do walki o absolutne mistrzostwo świata w kategorii półśredniej. Jej rywalką będzie gwiazda kobiecego boksu Cecilia Braekhus. W stawce znajdzie się aż pięć tytułów. Główną atrakcją wieczoru będzie wyczekiwany rewanż pomiędzy Giennadijem Gołowkinem i Saulem Alvarezem.
Cecilia Braekhus przystąpi do kolejnej obrony tytułów mistrzowskich

WIELKA WALKA POTWIERDZONA. SZPILKA KOMENTUJE: JEST WARIATEM

Magdziak Lopes boksuje zawodowo od 2009 roku. Siedem lat później zdobyła wakująca tytuł WBC, który w tym samym roku odebrała jej Ewa Piątkowska podczas gali w trójmiejskiej Ergo Arenie. Od tamtego czasu zanotowała dwa zwycięstwa i remis.

Duńska oponentka uchodzi za jedną z najlepszych pięściarek bez podziału na kategorie wagowe. Legitymuje się nieskazitelnym bilansem aż 34. zwycięstw, a w swoim dorobku ma pasy federacji IBF, IBO, WBA, WBO i WBC.

W najważniejszym starciu wieczoru rachunki spróbują wyrównać Gołowkin i Alvarez w największym pojedynku kategorii średniej. We wrześniu ubiegłego roku po dwunastorundowym boju sędziowie orzekli remis.

Pojedynek Joshua – Powietkin coraz bliżej. Wielkie starcie w wadze ciężkiej