tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

WT w tenisie stołowym: Li Qian i debel rozstawione w Ołomuńcu

Reprezentantka Polski Li Qian w singlu oraz Katarzyna Grzybowska-Franc i Natalia Partyka w deblu zostały rozstawione w rozpoczynającym się we wtorek turnieju World Tour w tenisie stołowym w czeskim Ołomuńcu. Pula nagród wynosi 160 tysięcy dolarów.
Li Qian (fot. Getty)

World Tour w tenisie stołowym: triumf Chińczyków w Bułgarii

W sumie w imprezie wystąpi 12 reprezentantów Polski. Li Qian został rozstawiona z numerem jedenastym, natomiast Grzybowska-Franc i Natalia Partyka w deblu – z "szóstką". To oznacza, że wystąpią od razu w turnieju głównym. Qian w 1/16 finału, a debel – w 1/8 finału.

We wtorkowych eliminacjach gry pojedynczej kobiet wystąpią: Grzybowska-Franc (zmierzy się z Portorykanką Melanie Diaz), Partyka (czeka na rywalkę), Natalia Bajor (z Białorusinką Aliną Arlouską), Magdalena Sikorska (z Ukrainką Margarytą Pesocką), Anna Węgrzyn (z Ukrainką Sołomiją Bratejko), Katarzyna Węgrzyn (z Brazylijką Bruną Takahashi) i Agata Zakrzewska (z reprezentującą Monako Xiaoxin Yang).

Wśród panów w kwalifikacjach wystąpią: Marek Badowski (ze Słoweńcem Bojanem Tokicem), Patryk Zatówka (z Kanadyjczykiem Matthew Lehmannem), Tomasz Kotowski (z Francuzem Mehdim Bouloussą) i Jakub Dyjas (czeka na rywala).

W środowych eliminacjach debla kobiet zaprezentują się Li Qian w parze z reprezentantką Holandii Li Jie (ich rywalkami będą Brazylijki Caroline Kumahara i Bruna Takahashi).

W grze podwójnej panów zagrają Badowski i Zatówka (ze Słoweńcami Darko Jorgicem i Bojanem Tokicem) oraz Dyjas i Kotowski (z Kanadyjczykami Matthew Lehmannem i Marko Medjugoracem).

podobne informacje

Monika Brzostek wróciła do World Touru. Teraz igrzyska? "Jesteśmy w stanie to zrobić"

WT w tenisie stołowym: chińscy kibice czekają na powrót Ma Longa

World Tour w siatkówce plażowej: dobry dzień Polaków. Dwie pary w fazie pucharowej

World Tour w siatkówce plażowej: nieudany powrót Moniki Brzostek