tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Promotorskie plany. Na horyzoncie ciekawa walka Polaków

22 września podczas Knockout Boxing Night w Łomży może dojść do ciekawej potyczki polsko–polskiej. Ofertę starcia otrzymali Michał Syrowatka (19-2, 7 KO) i Przemysław Runowski (17-0, 3 KO). W walce wieczoru wystąpi mistrz Europy dywizji średniej, Kamil Szeremeta. Transmisja gali w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji mobilnej.
Przemysław Runowski [L] vs Michał Syrowatka [P] na gali w Łomży?

WIELKA WALKA POTWIERDZONA. SZPILKA KOMENTUJE: JEST WARIATEM

Syrowatka w lipcu ubiegłego roku znokautował w 12. rundzie Robbiego Daviesa Juniora podczas gali w Londynie. Zdobył wtedy regionalny pas WBA Continental w wadze super lekkiej. Osiem miesięcy później doszło do rewanżu, górą był Brytyjczyk – zemsta była idealna, stopując 30-latka w ostatnim starciu.

Runowski zaś jest niepokonany na zawodowstwie. Ostatni raz między linami meldował się w maju podczas premierowej imprezy KBN. Tam pokonał Siergieja Guliakiewicza. Białorusin w ósmej rundzie został zdyskwalifikowany przez sędziego Roberta Gortata.

Kariera zwycięzcy tego pojedynku pójdzie zdecydowanie do przodu. To prawdziwa konfrontacja dwóch najlepszych Polaków w kategorii junior półśredniej i półśredniej. O tym starciu rozmawialiśmy po raz pierwszy dwa miesiące temu – skomentował promotor grupy KnockOut Promotions, Andrzej Wasilewski.

Główną atrakcją kolejnej gali KBN będzie starcie Kamila Szeremety z Hiszpanem Rubenem Diazem. Polak przystąpi po raz pierwszy do obrony tytułu mistrza Europy w kategorii średniej. Pas zdobył w lutym tego roku, błyskawicznie nokautując na wyjeździe Włocha Alessandro Goddiego.

Świetna końcówka Syrowatki. Rywal poddany

podobne informacje

Wach przestrzega Szpilkę: w sobotę eksplozja

KBN#4 w Zakopanem: Haitańczyk dla "Diablo", polski test Czerkaszyna

"Łowca" z Rosji sprawdzi niepokonanego Pawła Stępnia

Wyjątkowa otoczka walki Wach vs. Szpilka. "Wilk" widzi skurczybyka