tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kolejne problemy Jerzego Janowicza. Przeszedł operację kolana

Jerzy Janowicz poinformował, że przeszedł w Poznaniu operację kolana, które w przeszłości nieraz dawało mu się we znaki. Tenisista z Łodzi, który w tym roku nie rozegrał żadnego meczu, ma nadzieję wrócić do gry za kilka miesięcy.
Jerzy Janowicz (Fot. Getty)

Agnieszka Radwańśka w kryzysie. Najgorszy sezon od lat

"Właśnie jestem po operacji kolana, z którym męczę się już od trzech lat. Dzięki trenerowi Sylwestra Bednarka (naszego skoczka wzwyż, który zmagał się z podobnym problemem) trafiłem do kliniki Rehasport Clinic do dr. hab. n. med. Tomasza Piontka, specjalisty od tego typu kontuzji" – napisał na Instagramie Janowicz.

Plany 27-letniego zawodnika w przeszłości nieraz komplikowały problemy zdrowotne. Ostatni mecz rozegrał w połowie listopada. Później zajął się leczeniem – przeszedł wówczas operację wspomnianego kolana (wcześniej poddawany był m.in. zabiegowi ostrzykiwania komórkami macierzystymi) oraz przeszedł operację okulistyczną (miał astygmatyzm). Na początku lutego informował o powrocie do treningów, ale potem wciąż przesuwał termin wznowienia startów. Miał wystąpić na przełomie lipca i sierpnia w challengerze ATP Sopot Open, ale wycofał się na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju w Gdyni. Łodzianin zaznaczył wówczas, że nie czuje się jeszcze w pełni gotowy do powrotu.

Ze względu na dłuższą przerwę w grze Janowicz znacząco spadł w rankingu ATP. Obecnie jest 339. rakietą świata. Tenisista nie traci jednak wiary, że jeszcze będzie w stanie osiągać dobre wyniki.

"Trzymajcie kciuki i mam nadzieję, że już za kilka miesięcy wrócę na kort, na sam szczyt" – zaznaczył we wpisie.

(fot. Instagram.com)
"Tajemnice sportu". Pod lupą interaktywne korty tenisowe

podobne informacje

Jerzy Janowicz i Marta Domachowska zostali rodzicami! "Motywacja i szczęście"

Ranking ATP: awans Hurkacza. Polak blisko czołowej "setki"

Sopot Open: Janowicz nie zagra. "Czuję się dobrze, ale..."

Janowicz skończy karierę? Ostatnia próba półfinalisty Wimbledonu