Connecticut Open 2018
4. runda
Stadium

New Haven: Agnieszka Radwańska przegrała z Petrą Kvitovą w 1. rundzie

Porażka w 1. rundzie turnieju w Cincinnati, porażka w 1. rundzie także w New Haven. Agnieszka Radwańska przegrała z Petrą Kvitovą 1:6, 6:7 i do wielkoszlemowego US Open przystąpi bez wygranej za oceanem. Transmisje Connecticut Open w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

KOLEJNE PROBLEMY JANOWICZA. PRZESZEDŁ OPERACJĘ KOLANA

Kvitova przed meczem z Radwańską narzekała na zmęczenie po turnieju w Cincinnati. Od pierwszej piłki jej taktyka na spotkanie z Polką była zatem jasna – jak najszybciej kończyć wymiany. W otwierającej partii założenia zrealizowała w stu procentach – znakomity serwis, równie efektowne returny i błyskawiczne zwycięstwo 6:1. W tej części spotkania Czeszka była poza zasięgiem naszej reprezentantki.

Gdy Kvitova przełamała Radwańską do zera na początku drugiego seta, wiele wskazywało na to, że to początek końca krakowianki. Nic bardziej mylnego. Piąta rakieta świata, której dotychczas wychodziło niemal wszystko, zaczęła popełniać więcej błędów, Polka skrzętnie to wykorzystała i zrobiło się 3:1 dla naszej reprezentantki.

Co prawda Kvitova po chwili odrobiła stratę przełamania, ale do końca drugiego seta kibice byli świadkami wyrównanego pojedynku. Losy partii rozstrzygnęły się w tie-breaku, w którym to Czeszka zachowała więcej zimnej krwi. W 2. rundzie jej rywalką będzie Zarina Dijas.

New Haven: Radwańska – Kvitova. Wymiana meczu dla Czeszki
New Haven: Radwańska – Kvitova. Znakomita obrona Polki
New Haven: Radwańska – Kvitova. Bezbłędna Czeszka
New Haven: Radwańska – Kvitova. Return na przełamanie