tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ambitny plan Usaina Bolta. "Bez specjalnego traktowania"

Usain Bolt jest już w Australii i nie zamierza rezygnować z marzeń o rozpoczęciu kariery profesjonalnego piłkarza. Rekordzista świata na 100 (9,58 s) i 200 (19,19 s) metrów w najbliższych tygodniach będzie się starał o angaż w drużynie Central Coast Mariners. – Wszyscy okazali mi szacunek. Trener wyjaśnił, że nie będę specjalnie traktowany – stwierdził sprinter na konferencji prasowej.
Usain Bolt podczas treningu Central Coast Mariners (fot. Getty Images)

Uczczą pamięć Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. "Pojawi się plejada gwiazd"

W weekend na lotnisku w Sydney kibice zgotowali mu gorące powitanie. Pojawiło się kilkudziesięciu fanów i przedstawiciele stacji telewizyjnych, które na żywo emitowały przylot sprintera. – Dziękuję, że dano mi szansę. Traktuję to bardzo poważnie. Wiem, co potrafię i chcę zademonstrować umiejętności na treningach. Dam z siebie wszystko, by zapracować na kontrakt – stwierdził po wylądowaniu.

Lekkoatletyczną karierę zakończył w 2017 roku. Po kilku tygodniach rozpoczął intensywne piłkarskie treningi. Był testowany w Borussii Dortmund i norweskim Stroemgodset. W czerwcu zadebiutował w klubie z Drammen w towarzyskim meczu z reprezentacją Norwegii do lat 19. Przebywał na murawie 20 minut, a jego zespół przegrał 0:1.

W Australii spędzi najbliższych kilkanaście dni. Następnie przedstawiciele klubu podejmą decyzję dotyczącą przyszłości ośmiokrotnego mistrza olimpijskiego. Wszystko wskazuje na to, że na dłużej zagości w A-League i będzie ambasadorem australijskiego futbolu.

To było ciepłe powitanie. Wszyscy okazali mi szacunek. Trener wyjaśnił, że nie będę specjalnie traktowany. Sam chciałem, by patrzono na mnie jak na piłkarza – przekazał na konferencji prasowej.

To świetna informacja, że Usain wybrał Central Coast do dalszego rozwoju piłkarskiej kariery. To normalne, że się denerwuje. Inaczej nie byłby człowiekiem. Jest fantastycznym sportowcem – podsumował szkoleniowiec Mike Mulvey.

Rekordzista świata na krótkich dystansach treningi z Mariners rozpoczął we wtorek (21 sierpnia) w dniu 32. urodzin. Australijska ekstraklasa ligowe rozgrywki wznowi w październiku.

Usain Bolt (fot. Twitter.com)
Bolt przyleciał do Australii. "Zawsze chciałem grać w piłkę"

podobne informacje

Bolt zrezygnuje z piłki? Decyzja jeszcze w tym miesiącu

Usain Bolt pożegnał się z klubem Central Coast Mariners. Może dostać powołanie do reprezentacji Jamajki

Cały świat śmieje się z Pogby. Pogba też... [WIDEO]

Australijska Federacja Piłkarska pomoże Boltowi