tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kadra Argentyny bez Messiego. Dłuższa przerwa od reprezentacji?

Lionel Messi nie wystąpi w meczach towarzyskich z Gwatemalą i Kolumbią w przyszłym miesiącu. Nie wiadomo kiedy gwiazdor Barcelony wróci do gry w reprezentacji Argentyny.
Lionel Messi (fot. Getty)

Diego Maradona do Leo Messiego: odpocznij od kadry

Tymczasowy trener Albicelestes Lionel Scaloni przyznał, że nie wie kiedy Messi ma zamiar wrócić do gry w reprezentacji i czy w ogóle planuje jeszcze wystąpić w drużynie narodowej.

– Mieliśmy krótką rozmowę, po której zdecydowaliśmy, że nie będzie tutaj obecny – powiedział Scaloni na swojej pierwszej konferencji prasowej.

– Nie rozmawialiśmy o jego przyszłości. Na razie nie został powołany, jak będzie przy okazji kolejnych powołań – zobaczymy – dodał szkoleniowiec.

– Oczywiście byłoby to głupie z mojej strony, gdybym to ja mu powiedział, żeby nie przyjeżdżał. Nie ma chyba trenera na świecie, który by go nie chciał w drużynie – zaznaczył Scaloni.

Tymczasowy trener reprezentacji Argentyny zaprzeczył, jakoby bardziej doświadczeni piłkarze zrezygnowali z dalszej gry w kadrze. – Żaden zawodnik nie wycofał się z kadry. Rozmawiałem z wieloma z nich i wszyscy są gotowi do gry – wyjaśnił.

Argentyna 7 września zagra towarzyski mecz z Gwatemalą na stadionie w Los Angeles, a cztery dni później spotka się z Kolumbią w New Jersey.

Piłkarze CSKA Moskwa zachęcają do adopcji psów