tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Asafa Powell: w Polsce czuję się jak na plaży

– Startowałem już w Polsce wiele razy, ale po raz pierwszy widzę tu słońce nad stadionem – powiedział jamajski sprinter Asafa Powell, jedna z gwiazd środowego Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. Transmisja w środę 22 sierpnia na antenach Telewizji Polskiej, na stronie SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej.
Asafa Powell (Fot. Getty)

Złoto jej nie zmieniło. Lekkoatleci uczczą pamięć Kamili Skolimowskiej

Czuję się jak na plaży – śmiał się zawodnik podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Jednym z jego rywali na 100 metrów jest Ronnie Baker. –To jeden z najpiękniejszych stadionów, na jakim kiedykolwiek starowałem, bieżnia jest bardzo szybka – ocenił Amerykanin.

Po raz drugi w Polsce wystartuje Caster Semenya z RPA, mistrzyni olimpijska w biegu na 800 metrów. – Byłam w Polsce dziesięć lat wcześniej, na mistrzostwach świata juniorów w Bydgoszczy. Chorzowski stadion jest fantastyczny. Moim celem będzie w środę ustanowienie rekordu życiowego i sprawienie sporej frajdy kibicom – zadeklarowała zawodniczka.

Pokonać Semenyę postara się Święty-Ersetic, która na sierpniowych ME wywalczyła złote medale na 400 metrów indywidualnie i w sztafecie. – Będę walczyć do samego końca, zostawię serducho na bieżni i mam nadzieję, że wynik będzie zadowalający – powiedziała biegaczka AZS AWF Katowice.

Jej trener Aleksander Matusiński przyznał, że zawodniczka go zaskoczyła swoim wynikiem na mistrzostwach. – Skoczyła w kosmos i dalej tam jest. Nie wiem, czy ma limity – podkreślił.

W połowie lipca ogłoszono, iż ze startu zrezygnowała mistrzyni olimpijska i świata w rzucie młotem Włodarczyk.

Memoriał Kamili Skolimowskiej coraz bliżej. Wielkie gwiazdy w Chorzowie

podobne informacje

Absolutna dominacja! Włodarczyk i Nowicki najlepsi na świecie

Memoriał Kamili Skolimowskiej: Marcin Lewandowski pokonał Adama Kszczota na 800 m

Gwiazdy już w Chorzowie. Oglądaj 9. Memoriał Kamili Skolimowskiej w TVP [PROGRAM]

Złoto jej nie zmieniło. Lekkoatleci uczczą pamięć Kamili Skolimowskiej