tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Siatkówka wraca do TVP. Pokażemy mistrzostwa świata 2018

Po znakomitej informacji dla kibiców piłkarskich, Telewizja Polska przygotowała niespodziankę dla fanów siatkówki. Pokażemy wrześniowe mecze mistrzostw świata z udziałem obrońców tytułu – reprezentacji Polski! Transmisje na otwartych antenach TVP, stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport.
To już oficjalne! Siatkarska kadra wraca do TVP!
Polscy siatkarze (fot. PAP/PIOTR POLAK)

Zmiany w kadrze również w Memoriale Huberta Wagnera? "To niezrozumiałe"

Zmagania najlepszych drużyn globu ptrwają od 9 do 30 września. Pierwszy mecz Polacy rozegrali 12 września przeciwko Kubie (3:1). W grupie D w Warnie drużyna prowadzona przez Vitala Heynena mierzyła się też z Portoryko (3:0) i Finlandią (3:1), a czeka ją jeszcze konfrontacja Iranem oraz gospodarzami, Bułgarią. Na antenach TVP, stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej obejrzą państwo wszystkie spotkania biało-czerwonych oraz finał i mecz o trzecie miejsce.

fot. TVP

*w TVP także mecze Polaków w przypadku awansu do następnych rund

Oczekiwania wobec naszej reprezentacji jak zwykle są bardzo duże, tym bardziej, że bycie obrońcą tytułu zobowiązuje. Cztery lata temu zawodnicy Stephane’a Antigi w znakomitym stylu sięgnęli po złoto na polskich parkietach. W niezapomnianym finale w katowickim Spodku ograli 3:1 dominatorów z Brazylii. Tym razem o powtórzenie tego osiągnięcia będzie trudno.

Sukces z 2014 roku był ostatnim, osiągniętym przez Polaków. Potem nastąpiły nieudane mistrzostwa Europy (5. miejsce w 2015 i 10. w 2017) oraz rozczarowanie podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie biało-czerwoni odpadli w ćwierćfinale.

W tym roku selekcjonerem został wspomniany Heynen. W Lidze Narodów sprawdził bardzo wielu zawodników i spełnił cel minimum, jakim był awans do turnieju Final Six. Tam nasi nie dali jednak rady Amerykanom i Rosjanom.

Do Bułgarii belgijski szkoleniowiec zabierze stosunkowo młodą kadrę, chociaż z mistrzami świata z 2014 roku – Michałem Kubiakiem, Piotrem Nowakowskim, Fabianem Drzyzgą, Dawidem Konarskim i Pawłem Zatorskim. Jak się spiszą podczas najważniejszej imprezy sezonu? Przekonają się o tym państwo oglądając transmisje w otwartych kanałach Telewizji Polskiej, na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Polacy obronią mistrzostwo świata w siatkówce?
Polacy obronią mistrzostwo świata w siatkówce?
  • 40.0%Tak
  • 60.0%Nie
Siatkówka w TVP! Wisienka na torcie sportów zespołowych
Jacek Kurski: zdobyliśmy "Koronę Himalajów" w prawach sportowych
Michał Kubiak: jedziemy na mistrzostwa świata, aby odegrać kluczową rolę
26.07.2002: Polska – Brazylia 3:2 w Lidze Światowej
27.07.2002: Polska – Brazylia 3:2 w Lidze Światowej
28.06.2003: Polska – Rosja 0:3 w Lidze Światowej

podobne informacje

MŚ siatkarzy: dobre nastroje Polaków na zgrupowaniu w Zakopanem

MŚ siatkarzy: Polacy poznali grupowych rywali