tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Piłkarz Arsenalu: Unai Emery dał mi więcej niż Arsene Wenger

Arsene Wenger był szkoleniowcem Arsenalu przez 22 lata. Osiągnął z tym klubem wiele, ale w ostatnich sezonach nie spełniał oczekiwań kibiców. Jego zastępcą został Unai Emery i niektórym zawodnikom współpraca z nim podoba się bardziej niż z Francuzem.
Arsene Wenger i Unai Emery (fot. Getty Images)

Polak śladami De Bruyne. "Zobaczyli coś wyjątkowego"

Jednym z nich jest Alex Iwobi, który powiedział wprost, że wyżej ceni umiejętności trenerskie Hiszpana. – Daje mi dużo więcej korzyści. Jestem dużo bardziej agresywny, gram z większą intensywnością. Czuję, że dużo bardziej pomagam drużynie – zdradził Nigeryjczyk cytowany przez portal GOAL.COM.

Iwobi dołączył do Kanonierów w wieku 19 lat. Przez trzy ostatnie sezony współpracował z Wengerem. – Jeśli mam być szczery to jest to dla mnie ekscytujący moment. Cieszę się na nowe wyzwania, nowe metody treningowe, nowe pomysły. Cieszę się, że mogę spędzać czas z takim szkoleniowcem jak Emery – dodał.

Wiele wymaga, trzeba grać u niego bardziej intensywnie, preferuje wysoki pressing. Najwięcej na pracy z nim korzystają piłkarze ofensywni, którzy często mają piłkę przy nodze – zakończył.

Tyle ciepłych słów na temat nowego menedżera nie przekłada się jednak na wyniki. Po dwóch kolejkach Arsenal jest bez punktu. Iwobi wystąpił tylko w spotkaniu z Chelsea (2:3).

Liga Mistrzów pełna Polaków! Już od jesieni w TVP

podobne informacje

10 milionów to za drogo dla Arsenalu. "Stać nas tylko na wypożyczenia"

Nerwowy Unai Emery. Kara dla szkoleniowca Arsenalu

"Mogliśmy zagrać lepiej". Juergen Klopp pozostaje samokrytyczny

Liverpool, czyli nowy Arsenal? "Mogą być jak Niezwyciężeni"