LGP: zwycięski Kobayashiego, pierwsze punkty Stękały

Japończyk Ryoyu Kobayashi wygrał konkurs Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Hakubie. Reprezentant gospodarzy triumfował tam także w piątek. Startowało tylko dwóch Polaków – Andrzej Stękała zajął 28., a Krzysztof Biegun 33., przedostatnie miejsce.
Ryoyu Kobayashi zwycięzca LGP w Hakubie (Fot. Getty)

Stoch już trenuje, rywal punktuje, a Biegun dołuje...

Stękała w pierwszej próbie uzyskał 107,5 metra, co dało mu 30. pozycję. Po drugim skoku – na odległość 100 metrów – awansował o dwie lokaty. Dzięki temu wywalczył pierwsze punkty w tegorocznym LGP.

Biegun wylądował na 103. metrze, co nie dało mu awansu do finałowej serii.

Kobayashi zanotował 134,5 metra, a następnie 131,5. Drugie miejsce zajął Rosjanin Jewgienij Klimow (130,5 i 131,5), który tą samą pozycję wywalczył w piątek. Na najniższym stopniu podium stanął Austriak Daniel Huber, na półmetku był szósty (128 i 133).

Z powodu małej liczby zgłoszonych zawodników nie przeprowadzano kwalifikacji.
W klasyfikacji generalnej prowadzącego dotychczas, a nieobecnego w Hakubie Kamila Stocha wyprzedził Klimow. Rosjanin ma 65 punktów przewagi nad triumfatorem trzech pierwszych konkursów. Trzykrotny mistrz olimpijski oraz jego koledzy z kadry A po zmaganiach w szwajcarskim Einsiedeln 4 sierpnia dostali urlop.

Gospodarzem kolejnych zawodów LGP będzie rosyjski Czajkowski (8-9 września). Zakończenie cyklu 3 października.

"Tajemnice sportu": kolor kombinezonu skoczka ma kluczowe znaczenie