11 Konrad Michalak 80'
  Kosta Runjaic
  Piotr Stokowiec

Pogoń – Lechia 2:3: Niemoc Portowców trwa. Lechia liderem

Po 6. kolejkach Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin wciąż nie ma na koncie ligowego zwycięstwa. W sobotę prowadziła nawet u siebie z Lechią Gdańsk, ale ostatecznie uległa jej 2:3.
Pogoń – Lechia 2:3 (Fot. PAP/Marcin Bielecki)

Błąd Steinborsa pogrążył Arkę w Kielcach

Portowcy wyszli na prowadzenie w 42. minucie za sprawą Kamila Drygasa. Były zawodnik Zawiszy Bydgoszcz zdobył w tym meczu dwie bramki, bo trafił też w 66. minucie z rzutu karnego.

To był jednak już tylko gol na 2:2, bo po zmianie stron w ciągu dziesięciu minut goście dwukrotnie pokonali Łukasza Załuskę. Najpierw wyrównał Lukas Haraslin, a później Steven Vitoria.

Portowcy z remisu nie cieszyli się długo, bo cztery minuty po drugiej bramce Drygasa Załuska znów wyjmował piłkę z siatki. Najpierw popisał się świetną paradą, ale przy dobitce Adama Chrzanowskiego był bez szans.

Pogoń w ostatniej akcji meczu miała piłkę meczową, a nawet dwie, jednak najpierw na siódmym metrze za długo opanowywał futbolówkę Adrian Benedyczak, a po chwili Adam Frączczak trafił w słupek.

Dzięki zwycięstwu Lechia wskoczyła na fotel lidera. Ma dwa punkty przewagi nad Lechem Poznań, Jagiellonią Białystok i Piastem Gliwice, ale pierwsze dwa swoje mecze rozegrają w niedzielę.