tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lekkoatletyka, mityng "Gwiazdy na warszawskich fontannach": Piotr Lisek i Paulina Guba najlepsi

Padający deszcz nie storpedował rywalizacji podczas niedzielnego mityngu "Gwiazdy na warszawskich fontannach". Przyzwoicie wypadli reprezentanci Polski – zmagania w skoku o tyczce wygrał Piotr Lisek, a w pchnięciu kulą pań zwyciężyła Paulina Guba. Wielką formę w konkursie panów pokazał Amerykanin Darrell Hill.
Piotr Lisek (fot. PAP/Piotr Polak)

Paralekkoatletyczne ME: Polacy wygrali klasyfikację medalową!

Choć pogoda w stolicy nie rozpieszczała, to do Multimedialnego Parku Fontann na Podzamczu zawitała pokaźna grupa kibiców. Deszcz utrudnił nieco występ tyczkarzom, ale już kulomioci pokazali się z dobrej strony.

Rywalizację zdominował wspomniany Hill, który zwyciężył z wynikiem 21,50 m. Amerykanin świetnie czuł się w przygotowanym przez organizatorów drewnianym kole – w najsłabszej próbie osiągnął 20,93 m, a w dwóch ostatnich pchnięciach przekroczył linię 22 m. Szkoda, że oba spalił.

O 27 cm walkę z nim przegrał mistrz Europy z Berlina, Michał Haratyk. – Jest chłodno i trochę popadało, więc nie było komfortowo, ale wyniki były bardzo fajne – oceniał. Trzecie miejsce zajął Jakub Szyszkowski. Dopiero siódmy był z kolei Konrad Bukowiecki. – Ewidentnie nie był to mój dzień – mówił.

Małachowski zmienił konkurencję. Dyskobol został... kulomiotem W rywalizacji kulomiotów swoich sił spróbował też... dyskobol Piotr Małachowski. Medalista igrzysk olimpijskich i wielokrotny mistrz Polski z zawodowcami nie miał jednak szans i z wynikiem 14,66 m był ostatni.

Na 18,48 m kulę pchnęła Paulina Guba, wygrywając w ten sposób rywalizację kobiet. – Powoli wracam do siebie. Pchnęłam prawie 18,5 metra więc jestem zadowolona – stwierdziła mistrzyni Europy. Drugą lokatę zajęła Klaudia Kardasz, a trzecia była Agnieszka Maluśkiewicz.

W konkursie tyczkarzy Piotr Lisek jako jedyny osiągnął wysokość 5,70 m. Drugi Kanadyjczyk Shawnacy Barber przegrał z nim aż o 15 cm. Trzecią lokatę z wynikiem 5,40 m ex aequo zajęli Łotysz Mareks Arents i Francuz Axel Chapelle.

Guba: po ME w Berlinie byłam rozstrojona emocjonalnie
Najlepsza próba Liska. Triumf Polaka na warszawskich fontannach
Chewińska o Gubie: pragnę, by pobiła mój rekord

podobne informacje

Marek Plawgo: mało kto wystąpił poniżej możliwości

ME w Berlinie: kolejny medal dla Polski! Guba ze złotem

ME: Paweł Fajdek znowu pokazał moc. Kulomioci rozczarowali

Marcelina Witek odpuszcza walkę o ME. "Nie dałabym rady startować"