0
0
3
3

Serie A. Udinese Calcio – Sampdoria Genua 1:0. Przeciętny występ czwórki Polaków

Sampdoria Genua przegrała na wyjeździe z Udinese Calcio 0:1 (0:1). Na murawie przebywało aż czterech Polaków, ale tylko dwóch z nich zagrało od początku... i ci mieli mniej szczęścia, chodzi bowiem o Karola Linettego i Bartosza Bereszyńskiego.
Karol Linetty (fot. Getty Images)

Polacy ratują Moskwę. Dobry występ Rybusa i Krychowiaka

JAK PADŁ GOL?
1:0 (9') – Rodrigo de Paul zwieńczył bardzo ładną akcję Udinese. Z prawej flanki dokładnie dogrywał do niego Seko Fofana, a Argentyńczyk ładnym, technicznym kopnięciem umieścił piłkę w siatce.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
16' – Kevin Lasagna próbował pokonać Emila Audero, ale kopnął po ziemi, a bramkarz Sampdorii z łatwością zatrzymał piłkę.
26' – Darwin Machis skierował piłkę w prawy górny róg bramki Audero, ale tym razem górą był golkiper gości.
32' – Jakub Jankto pokusił się o próbę strzału na bramkę, ale zabrakło Czechowi precyzji.
52' – Gregoire Defrel groźnie uderzył, ale piłka odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do siatki.

JAK WYPADLI POLACY?
Karol Linetty: nie był to najlepszy mecz w wykonaniu byłego pomocnika Lecha Poznań. Linetty wraz z resztą piłkarzy ze środka zagrał przeciętnie. Zaliczył kilka odbiorów, radził sobie w powietrzu, mimo to w ofensywie tym razem był mniej przydatny. Ocena SPORT.TVP.PL – 6.

Bartosz Bereszyński: aktywny z boku boiska. Brał udział w akcjach oskrzydlających Sampdorii, czasem grał jednak zbyt agresywnie, co zaowocowało żółtą kartką w pierwszej połowie gry. Ocena SPORT.TVP.PL – 6.

Łukasz Teodorczyk: na murawie pojawił się w 66. minucie, mimo to przez niemal pół godziny był pasywny, niezbyt ruchliwy. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w samej końcówce, ale nie można powiedzieć, że wykazał się na murawie. Ocena SPORT.TVP.PL – 5.

Dawid Kownacki: grał zbyt krótko. Na boisko wszedł dopiero w 74. minucie.