0
3
3

Koncert Tottenhamu. Manchester ukarany na Old Trafford

Manchester United nadal bez formy. Wprawdzie w pierwszej połowie zepchnął Tottenham w cień, ale nie zdołał wygrać meczu. Po przerwie piłkarze Mauricio Pochettino przejęli inicjatywę i bez litości wypunktowali rywala. Tottenham wygrał 3:0 i awansował na drugie miejsce w tabeli Premier League. Z kolei zespół Jose Mourinho po 3. Kolejce zajmuje odległą, 12. Lokatę.
Harry Kane (Tottenham), którego nie zdołali zatrzymać Paul Pogba i Antonio Valencia (Manchester United) (Fot. Getty)

Wampir w Manchesterze. Mourinho idzie na dno?

BOHATER MECZU: LUCAS MOURA

Nie mogło być inaczej. Na korzyść Brazylijczyka przemawiają nie tylko trzy bramki. Podczas akcji na 3:0 popisał się wspaniałą techniką. Jeszcze w pierwszej połowie mógł wywalczyć rzut karny. Wygląda na to, że przeprowadzka do Premier League będzie dla niego wyjątkowo udana.

JAK PADŁY BRAMKI?

50’ (0:1) – Fenomenalna bramka Harry’ego Kane’a. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kierana Trippeira, napastnik przeskoczył obrońców i trafił "główką" prosto w okienko bramki Davida de Gei.
52’ (0:2) – Szybka akcja gości. Do piłki posłanej po ziemi przez Christiana Eriksena, Lucas Moura zdołał skutecznie przyłożyć nogę.
85’ (0:3) – Lucas bezbłędny. Przyjął podanie od Kane’a, przeprowadził indywidualną akcję, w której ograł Chrisa Smallinga i perfekcyjnie wykończył. Klasa!

Upadek Lucasa Moury w polu karnym po interwencji Phila Jonesa (Fot. Getty)

JAK MOGŁY PAŚĆ?

1’ – Pierwsze trafienie mogło mieć miejsce już po 20 sekundach! Piłka po strzale Freda nieznacznie minęła bramkę z prawej strony.
17’ – Kolejną szansę mieli gospodarze. Tym razem pod bramką pomylił się Romelu Lukaku.
21’ – Antonio Valencia silnym strzałem posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
26’ – Lukaku główkował po dośrodkowaniu, ale futbolówka znów minęła bramkę.
29’ – Pierwsza kontrowersja! Lucas Moura upada w polu karnym po starciu z Philem Jonesem, ale arbiter nie dyktuje "jedenastki".
30’ – Fred huknął na bramkę Hugo Llorisa. Piłka niemal otarła się o lewy słupek.
35’ – Dwa rzuty rożne dla United. Lloris nie stracił głowy i dobrze interweniował.
39’ – Nareszcie akcja Harry’ego Kane’a, który przejmuje piłkę po akcji w polu karnym Manchesteru i oddaje pierwszy strzał Tottenhamu w tym meczu. David De Gea łapie piłkę.
49’ – Dele Alli ze świetną szansą bramkową. Gospodarzy ratuje wślizg obrońcy.
60’ – Po podaniu Lukaku strzelał Jesse Lingard, ale obrońca zablokował piłkę. Piłkarz United reklamował zagranie ręką. Arbiter nie podyktował karnego.
64’ – Wolny pośredni dla Manchesteru bez konsekwencji w polu karnym.
65’ – Dele Alli przeprowadził widowiskową akcję indywidualną, którą zatrzymał bramkarz.

International Champions Cup, AS Roma - Tottenham (skrót meczu)