Bartosz Kapustka nadal walczy o skład Leicester City

Bartosz Kapustka nadal walczy o miejsce w składzie Leicester City. W wygranym meczu Premier League 2 z Blackburn Rovers U23 (4:1) zdobył gola i miał asystę. Czy przekonał do siebie menadżera Claude’a Puela?
Bartosz Kapustka w koszulce Leicester City (fot. Getty Images)

Jerzy Brzęczek powołał kadrę. Kim są debiutanci w reprezentacji Polski?

Po nieudanych negocjacjach z włoskim Benevento Calcio Kapustka wrócił do Anglii, gdzie wspólnie z kolegami walczy o awans w tabeli Premier League 2. Już w dziewiętnastej minucie poniedziałkowego meczu przyczynił się do zdobycia pierwszej bramki, dokładnie dośrodkowując do Raula Uche.

W drugiej połowie to Hiszpan wystąpił w roli asystenta. Precyzyjne podanie wykorzystał 14-krotny reprezentant Polski, który zaprezentował się z dobrej strony na oczach Claude’a Puela. Wcześniej menadżer dał mu szansę tylko w dwóch towarzyskich spotkaniach w trakcie przygotowań do sezonu.

Kapustka ma tylko kilka dni na znalezienie klubu, w którym będzie mógł liczyć na regularną grę. Niewykluczone, że wróci do Cracovii, namawiany przez Michała Probierza. Decyzję musi podjąć najpóźniej do piątku. Wtedy zamyka się okno transferowe w większości europejskich lig.