tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Trudna dieta piłkarzy Arsenalu. Emery zabronił…

Na początku sezonu kibice Arsenalu nie mają powodów do radości. Zespół po trzech kolejkach zajmuje odległe dziewiąte miejsce w tabeli. Sytuację próbuje opanować trener Unai Emery, który wprowadza kolejne zmiany.
Mesut Oezil (L), Pierre-Emerick Aubameyang, Granit Xhaka (fot. Getty Images)

Nowe zasady losowania Ligi Mistrzów. Lewandowski i Piszczek nie zagrają tego samego dnia

Chodzi o… soki owocowe, których zawodnicy nie będą mogli spożywać na obszarze obiektu treningowego. Napoje bogate w węglowodany i cukier zastąpiono wodą. Piłkarze z Londynu powinni być przyzwyczajeni do nowości w rozpisanej diecie.

Za czasów Arsene'a Wengera z półek i lodówek znikał ketchup oraz czekolada. – Nie było też kawy i herbaty. Musieliśmy pytać trenera czy możemy zjeść posiłek z ketchupem – wspominał Martin Keown, obrońca występujący w zespole Kanonierów w latach 1993-2004 w rozmowie z dziennikarzem "Daily Mail".

Jeszcze w okresie przygotowawczy, Emery zdecydował, że zawodnicy drużyn U18 i U23 mają spożywać posiłek w tym samym czasie co pierwszy zespół i odłożyć na ten czas telefony komórkowe. Takie decyzję mają wpłynąć na wzmocnienie więzi między zawodnikami.

Korekty pojawiły się również podczas ćwiczeń. Hiszpan kładzie większy nacisk na zajęcia z piłką, a nie treningi fizyczne.

Kolejną okazję do potwierdzenia przydatności wprowadzonych zmian szkoleniowiec i piłkarze będą mieli w niedzielę w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Cardiff (godzina 14:30).

podobne informacje

West Ham United – Arsenal Londyn 1:0. Dobry mecz Łukasza Fabiańskiego

Juergen Klopp: zachowanie Salaha? Prawie się popłakałem

Liga angielska: rozmowa dyscyplinująca w Arsenalu Londyn

Grudniowy maraton. Trudny miesiąc w Premier League