tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Trenerka kadry bokserskiej: problemem jest brak wytrzymałości

Karolina Michalczuk, najbardziej utytułowana polska zawodniczka w boksie amatorskim, w niedzielne przedpołudnie rozpocznie w Gliwicach pracę trenerki kobiecej kadry narodowej. – Receptą na sukces jest ciężka praca – zaznacza.
Karolina Michalczuk trenerka kadry pięściarek (Fot. Getty)

Nowy trener bokserów: marzę o medalu olimpijskim

– To niewątpliwie duże wyzwanie, ale wiedząc, że mamy w Polsce uzdolnione zawodniczki wierzę w możliwość osiągania przez nie znacznie lepszych wyników. Właśnie dlatego podjęłam się odpowiedzialnego zadania prowadzenia kadry narodowej. Problemem jest u nich brak wytrzymałości, co uniemożliwia osiąganie większych sukcesów. Podstawowe zadanie, jakie stawiam teraz przed sobą i swoimi podopiecznymi, to ciężka praca – mówiła.

Wyznaję zasadę: "dziś wygrałam – jutro trenuję, dziś przegrałam – jutro trenuję". Rozwój dziewczyn będzie zależeć od nich samych. Muszą się podporządkować i ciężko pracować, bo innej recepty na sukces nie ma – zaznaczyła Michalczuk, która w swojej bogatej kolekcji nie ma jedynie medalu olimpijskiego.

– Olimpiada w Tokio za dwa lata i zdobycie przez Polkę pierwszego w historii medalu w naszej dyscyplinie to zasadniczy cel, jaki nam przyświeca. Mnie nie udało się w Londynie jako zawodniczce w ringu, ale będę robić wszystko, by taki sukces odniosła któraś z moich podopiecznych. Mam bogate doświadczenie i będę się starała maksymalnie to wykorzystywać w prowadzeniu wyselekcjonowanych dziewczyn pragnących sportowych osiągnięć.

Reprezentacja rozpoczyna pracę od zgrupowania w Gliwicach. W sobotę 8 września zawodniczki czeka mecz z Francją w Bytomiu.

– W listopadzie odbędą się mistrzostwa świata w Indiach, ale głównym celem, po którym będzie można dokonywać jakichś ocen naszej wspólnej pracy, są tokijskie igrzyska – podkreśliła trenerka kadry.

"Tajemnice sportu": przedłużenie ręki pięściarza, czyli rękawice bokserskie

podobne informacje

Walka Manny Pacquiao – Adrien Broner w TVP Sport! [TRANSMISJA]

Wilder wciąż niezadowolony. Udowadnia, że wygrał walkę z Furym

Pogrzeb Andrzeja Gmitruka w czwartek w Warszawie

Rosjanin obronił pas mistrzowski WBA po wygranej z Pascalem