tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Leo Messi spadł z podium. Po raz pierwszy od 12 lat poza czołówką

Tego sezonu Leo Messi nie może zaliczyć do najbardziej udanych. Argentyńczyk po latach dominacji w plebiscytach w tym roku nie zdobędzie najprawdopodobniej żadnej indywidualnej nagrody. Wiemy na pewno, że nie przypadnie mu nagroda FIFA The Best. Po raz pierwszy od dawna nie znalazł się nawet w najlepszej trójce.
Leo Messi (fot. Getty Images)

Nagrody FIFA The Best. Kto strzelił najpiękniejszego gola?

Messi po raz ostatni nie znalazł się w trójce nominowanych do najlepszego gracza według FIFA 12 lat temu. W 2006 roku organizacja uznała Fabio Cannavaro za najlepszego piłkarza roku, drugi był Zinedine Zidane, a trzeci Ronaldinho. Później, aż do 2018 roku, Argentyńczyk zawsze był w ścisłej czołówce.

W 2007 i 2008 roku był drugi, a po raz pierwszy wygrał w 2009 roku. Później nagroda dla najlepszego gracza FIFA została połączona ze Złotą Piłkę "France Football". Po unifikacji obu nagród, która trwała od 2010 do 2015 roku, Messi triumfował trzy razy, a dwukrotnie był drugi.

Tendencję podtrzymał również wtedy, kiedy nagroda FIFA odłączyła się od Złotej Piłki. Był drugi w 2016 i 2017 roku, ustępując Cristiano Ronaldo. W 2018 roku zabrakło go jednak na podium – w czołowej trójce znaleźli się Mohamed Salah, Ronaldo i Luka Modrić.

"Okiem redakcji". Pierwsze doniesienia ze zgrupowania reprezentacji Polski

podobne informacje

Kolejne gole Leo Messiego. Argentyńczyk goni Cristiano Ronaldo

Rekordowy Leo Messi. Argentyńczyk wyprzedził Cristiano Ronaldo

Barcelona – PSV 4:0: hat-trick Leo Messiego

Mocarstwowe plany w Miami. David Beckham chce pracować z Leo Messim