tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Beckham nazwał klub. Ukłon w stronę Latynosów

Piłkarską karierę David Beckham zakończył już kilka lat temu, ale od tego czasu Anglik prężnie rozwija się jako biznesmen. W 2020 roku w Major League Soccer zagra utworzony przez niego klub z Miami. W środę poznaliśmy nazwę, jaka przypadnie temu zespołowi.
David Beckham (fot. Getty Images)

Joachim Loew szuka "dziesiątki". Kto zastąpi Mesuta Oezila?

Beckham ulokował zespół w Miami, a więc jednym z miast Stanów Zjednoczonych Ameryki z największym odsetkiem ludności pochodzenia latynoskiego (około 70 procent mieszkańców). Szacuje się, że nawet 65 procent obywateli metropolii w domu posługuje się tylko językiem hiszpańskim (informacje na podstawie oficjalnych danych ze spisu ludności z 2016 roku).

Anglik poszedł na rękę miejscowej ludności, nazwa zespołu jest bowiem nie angielska, lecz hiszpańska. "Cztery lata temu marzyliśmy o klubie piłkarskim. Teraz jesteśmy dumni, że ogłaszamy jego oficjalną nazwę – Club Internacional de Futbol Miami", napisano na koncie drużyny na Twitterze.

Propozycję budowy klubu w USA Beckham dostał już w 2007 roku jako zawodnik Los Angeles Galaxy. MLS zaproponowała mu wtedy możliwość wykupu miejsca w rozgrywkach, które jego klub miałby zająć w przyszłości. Anglik skorzystał z niej dopiero w 2014 roku, za co zapłacił 25 milionów euro.

podobne informacje

Beckhamowie budują dla syna kort za 30 tysięcy funtów

Napad na dom Davida Beckhama. "Victoria jest zdruzgotana"

David Beckham sprzedaje posiadłość w Beverly Hills za miliony dolarów

Zinedine Zidane dostał ofertę pracy za Oceanem