tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Beckham nazwał klub. Ukłon w stronę Latynosów

Piłkarską karierę David Beckham zakończył już kilka lat temu, ale od tego czasu Anglik prężnie rozwija się jako biznesmen. W 2020 roku w Major League Soccer zagra utworzony przez niego klub z Miami. W środę poznaliśmy nazwę, jaka przypadnie temu zespołowi.
David Beckham (fot. Getty Images)

Joachim Loew szuka "dziesiątki". Kto zastąpi Mesuta Oezila?

Beckham ulokował zespół w Miami, a więc jednym z miast Stanów Zjednoczonych Ameryki z największym odsetkiem ludności pochodzenia latynoskiego (około 70 procent mieszkańców). Szacuje się, że nawet 65 procent obywateli metropolii w domu posługuje się tylko językiem hiszpańskim (informacje na podstawie oficjalnych danych ze spisu ludności z 2016 roku).

Anglik poszedł na rękę miejscowej ludności, nazwa zespołu jest bowiem nie angielska, lecz hiszpańska. "Cztery lata temu marzyliśmy o klubie piłkarskim. Teraz jesteśmy dumni, że ogłaszamy jego oficjalną nazwę – Club Internacional de Futbol Miami", napisano na koncie drużyny na Twitterze.

Propozycję budowy klubu w USA Beckham dostał już w 2007 roku jako zawodnik Los Angeles Galaxy. MLS zaproponowała mu wtedy możliwość wykupu miejsca w rozgrywkach, które jego klub miałby zająć w przyszłości. Anglik skorzystał z niej dopiero w 2014 roku, za co zapłacił 25 milionów euro.

podobne informacje

Isco nie jest wyjątkiem. Historia konfliktów "na szczycie" w Realu Madryt

Niespodzianka dla fanów Manchesteru United. Klub szykuje powrót Sir Aleksa Fergusona

Media: Arsenal chce wymienić się piłkarzami z Realem

Beckhamowie budują dla syna kort za 30 tysięcy funtów